Talk icon

Informacje

07-01-2023

Autor: Polska Agencja Prasowa

Brak stabilności gospodarczej najbardziej przeszkadza przedsiębiorcom

Brak stabilności gospodarczej

Mariusz Zielonka z Konfederacji Lewiatan ocenił, że polskiemu przemysłowi najbardziej przeszkadza brak stabilności gospodarczej w kraju i w Europie.

Ekspert dodał, że dodatkowo nastroje nadal psuje inflacja. Zielonka wskazał, że firmy zaczynają redukować koszty, poprzez zwolnienia. Zaznaczył jednak, że nie powinno dojść do masowych zwolnień.

Brak stabilności gospodarczej to spory problem

Wskaźnik PMI dla przemysłu w Polsce w grudniu wyniósł 45,6 pkt. wobec 43,4 pkt. w listopadzie. Choć wskaźnik wzrósł i odnotował najwyższy poziom od maja, pozostał poniżej neutralnego progu 50,0 ósmy miesiąc z rzędu.

,,To co najbardziej przeszkadza przemysłowi to nadal brak stabilności gospodarczej w Polsce i Europie. Dodatkowo nastroje nadal psuje inflacja. Przemysł dobrze wie, że czas gdy można było przenosić podwyższone koszty działalności na konsumentów dobiega końca" – ocenił ekspert ekonomiczny Konfederacji Lewiatan Mariusz Zielonka.

Zobacz też: Przerażające badanie! Inflacja niszczy zdrowie psychiczne Polaków

Zielonka wskazał, że firmy zaczynają redukować koszty, poprzez zwolnienia.

,,Nie wygląda jednak to na tyle poważnie, że można zacząć się martwić globalnie o nasz rynek pracy. Ten wydaje się, że wchodzi w nowy rok, zważywszy na okoliczności, w bardzo dobrej kondycji" – stwierdził Zielonka.

brak stabilności gospodarczej

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023