Talk icon

Informacje

16-12-2022

Autor: Świat Rolnika

Bochenek: Prezes Kaczyński bardzo szanuje pracę rolników

Kaczyński

Rzecznik PiS Rafał Bochenek podkreślił, że prezes Jarosław Kaczyński zawsze z wielkim szacunkiem podchodzi do ludzi pracy, w szczególności rolników.

Rzenik odniósł się w ten sposób do wypowiedzi byłego ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Przypomnijmy, że Ardanowski powiedział w środę w programie "Graffiti" w Polsat News, że Kaczyński powinien przeprosić za projekt ustawy, zwany "Piątką dla zwierząt". Stwierdził również, że słowa o tym, że "chłopi są pazerni" usłyszał od prezesa PiS.

Kaczyński nie szanuje rolników?

Jan Krzysztof Ardanowski był również pytany o poprzednią wypowiedź, w której cytował "najważniejszego polityka PiS". Przyznał, że słowa "chłopi są pazerni, da się im parę złotych przed wyborami i na nas zagłosują", usłyszał z ust Jarosława Kaczyńskiego.

,,To trzeba powiedzieć wprost. ”Piątka dla zwierząt” to była absolutna głupota, ktoś Kaczyńskiemu to doradził. Prezes na wewnętrznym spotkaniu przyznał, że to był wielki błąd" – mówił Ardanowski.

Dodał, że trzeba wprost powiedzieć, że "podjęliśmy niewłaściwe założenia, nie wyczuliśmy interesu polskiej wsi".

,,Nigdy więcej do tego nie wrócimy" – powiedział Ardanowski.

Do wypowiedzi byłego ministra rolnictwa odniósł się w środę rzecznik PiS Rafał Bochenek.

,,Nigdy nie padły z ust pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego takie słowa, nawet w rozmowach prywatnych. Pan prezes zawsze z wielkim szacunkiem podchodzi do ludzi pracy, w szczególności rolników. Stąd te liczne programy i rozwiązania, jakie przygotowaliśmy dla polskiej wsi, która stanowi istotny element naszej polityki" – podkreślił Bochenek.

Zobacz też: Kaczyński: Jesteśmy reprezentantem polskiej wsi

Podkreślił także, że ostatnio przedstawione przez PiS propozycje na Zgromadzeniu Wsi Polskiej w Przysusze dotyczą najbliższych miesięcy, a całościowy program dla rolnictwa na kolejną kadencję będzie przedstawiony już na wiosnę.

Kaczyński

PAP/fot.MRiRW

 

swiatrolnika.info 2023