Talk icon

Informacje

01-07-2022

Autor: Emilia Gromczak

Białoruś sprzedaje owoce i warzywa skradzione z Ukrainy

owoce i warzywa

Jak informuje Channel 24, Białoruś sprzedaje skradzione z Ukrainy owoce i warzywa. Głównie są to wiśnie oraz pomidory.

Na białoruskich rynkach pojawiły się wiśnie Melitopol i pomidory chersońskie. Zostały one wywiezione z Ukrainy przez rosyjskich okupantów, a sprzedawane są na białoruskim rynku. Niektórzy internauci wskazują, że cel tych działań nie jest jasny. Prawdopodobnie działania mają charakter propagandowy. 

Skradzione owoce i warzywa na białoruskim rynku 

Na Białorusi pojawiły się skradzione owoce i warzywa z Ukrainy. Są to wiśnie Melitopol i pomidory chersońskie. Channel 24 podaje, że zostały wywiezione z Ukrainy przez rosyjskich okupantów. Rosyjskie środki masowego przekazu informują, że wiśnie Melitopol pojawiły się również na białoruskich rynkach. Przywieźli ją „chłopaki z Czeczenii”. 

Internet opublikował zdjęcie pomidorów skradzionych przez rosyjskich najeźdźców rolnikom w okupowanym Chersoniu. Warzywa znaleziono na ladach jednego z targów pod Mińskiem. Internauci zastanawiają się, czy Białorusini kupią ukradzione owoce i warzywa.

Niektorzy internauci podkreślają, że działania te mają charakter propagandowy.

owoce i warzywa pomidory

Zboże z Krymu trafia do Turcji 

Łupem Rosjan padają nie tylko owoce i warzywa, ale w głównej mierze zboże. Według ustaleń ukraińskiego rządu skradzione ukraińskie zboże dostarczane jest z okupowanego Krymu do Syrii i Turcji za pomocą co najmniej 10 masowców, które wyłączają system AIS. Z zajętych przez Rosję terenów obwodów chersońskiego, zaporoskiego, donieckiego i ługańskiego ukraińskie zboże transportowane jest do portów anektowanego Krymu. Fakty te potwierdzają zdjęcia satelitarne.

Dane śledzenia statków wskazują na podejrzaną aktywność na Krymie, gdzie zboże było wysyłane w ciągu ostatnich ośmiu tygodni. Wiele statków stosuje oszukańcze metody żeglugi, wyłączając transpondery na niektórych odcinkach rejsu, co pomaga ukryć miejsce pochodzenia i przeznaczenia ładunku.

Sprawdź również: Zboże skradzione przez Rosję? Brytyjska technologia zdemaskuje złodziei

agronews.ua/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023