Talk icon

Informacje

08-11-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Beyond Meat przeżywa kryzys; Co dalej z branżą mięsa roślinnego?

Beyond Meat

Zdaniem ekspertów Beyond Meat nie pojął jeszcze w pełni podstawowych problemów, które wpływają na jego wyniki. Jeden z analityków opisał jakie czynniki doprowadziły do kryzysu u niegdyś ukochanego producenta roślinnego mięsa.

Dowiedz się jakie jest tło kryzysu i czemu potentat alternatywnych form żywienia traci na popularności.

Beyond Meat uważa, że za kryzys odpowiada w głównej mierze pandemia koronawirusa

Giełda pokazuje, że coś jest nie tak z potentatem w produkcji roślinnego mięsa. Podczas gdy inne firmy z branży spożywczej , w niektórych przypadkach już w czasie pandemii koronawirusa, a najpóźniej po jego zakończeniu, mogą wykazywać silne wzrosty, natomiast producent substytutów mięsa na giełdach stale spada i traci na wartości.

Od momentu założenia ponad 10 lat temu firma Beyond Meat stała się wiodącym dostawcą roślinnych alternatyw mięsnych. Linię produktów wegańskiej firmy mięsnej można obecnie znaleźć w 122 000 placówkach detalicznych i gastronomicznych w ponad 80 krajach. Po wejściu na giełdę w maju 2019 roku akcje firmy wzrosły o 859 procent, osiągając rekordowy poziom kilka miesięcy później.

Od tego czasu jednak rozwój cen nie był pomyślny. Od lata akcje nowojorskie straciły jedną trzecią swojej wartości, a spółce brakuje 45 procent od ostatniego szczytu ze stycznia.

Sam Beyond Meat wymienia kilka czynników odpowiedzialnych za spadek sprzedaży i ceny akcji. Z jednej strony konsekwencje wariantu Delta, a także spore problemy ze sprzedażą. W ostatnim kwartale firma cierpiała również na dotkliwe braki siły roboczej.

Ale inne czynniki mają również wpływ na alternatywnego producenta mięsa . Konkurencyjna firma Impossible Foods ogłosiła wprowadzenie nowej alternatywy dla kurczaka. Bezmięsne nuggetsy z kurczaka Impossible są dostępne w sklepach i restauracjach.

Analitycy uważają, że firma nie wyciągnęła wniosków z dotychczasowych błędów

Beyond Meat nie zrozumiał jeszcze w pełni podstawowychBeyond Meat 02 problemów wpływających na jego wyniki, zwłaszcza w zakresie różnicowania kwestii związanych z Covid oraz wpływu rosnącej konkurencji w zakresie mięsa roślinnego i słabszego popytu konsumpcyjnego ze względu na zbyt wysokie ceny lub rozczarowujące problemy ze smakiem lub zdrowiem

– napisał analityk Arun Sundaram.

W dalszym ciągu mocno inwestujemy w nasz długoterminowy wzrost w Stanach Zjednoczonych i za granicą

– powiedział dyrektor generalny firmy Ethan Brown. Dodał, że niedawny wzrost liczby zakażeń może „zakłócić dalsze wzorce popytu” w krótkim okresie.

Sprzedaż usług gastronomicznych Beyond wzrosła prawie trzykrotnie po zamknięciu i otwarciu restauracji, ponownie osiągając 149,4 miliona dolarów. Jednak sprzedaż artykułów spożywczych – która stanowi jedną trzecią działalności Beyond – była znacznie opóźniona w ostatnim kwartale.

Ponadto na wyniki negatywnie wpłynęły nowe inwestycje i znacznie wyższe koszty frachtu i logistyki. Akcje Beyond Meat tymczasowo spadły do ​​52-tygodniowego minimum pod koniec października po tym, jak firma ogłosiła, że ​​sprzedaż również w trzecim kwartale była niższa niż wcześniej przewidywano. Beyond przekazał, że spodziewa się sprzedaży netto w wysokości 106 milionów dolarów, w porównaniu z poprzednią prognozą 120 milionów dolarów do 140 milionów dolarów.

Czytaj też: Just Egg: amerykańskie roślinne jajka chcą podbić Europę

agrarheute.com/fot.Facebook

swiatrolnika.info 2023