Talk icon

Informacje

07-07-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Ataki hakerów kosztowały brytyjskich rolników średnio 8 000 funtów

Ataki hakerów

Southwest Cyber ​​​​Resilience Center (SWCRC) ostrzegło brytyjskich rolników o wysokim prawdopodobieństwie cyberataków. Ataki hakerów skupiają się na wyłudzaniu pieniędzy nie tylko od dużych firm przemysłowych czy finansowych, ale także od małych przedsiębiorstw rolnych.

Ataki hakerów na brytyjskich rolników

Nie tak dawno zaatakowano największy na świecie zakład mięsny JBS. Kosztowało to firmę prawie 8 milionów funtów. Zdaniem Southwest Cyber ​​​​Resilience Center (SWCRC), podobne ataki hakerów mogą zdarzyć się w gospodarstwie dowolnej wielkości, jeśli nie zostaną podjęte środki zapobiegawcze.

Eksperci SWCRC ostrzegają, że poczta e-mail, system telefoniczny lub łączność Wi-Fi są pewnego rodzaju czynnikiem ryzyka dla każdego rolnika. Cyfryzacja sektora rolniczego, obecność wielu zaawansowanych narzędzi do zarządzania, zautomatyzowany sprzęt z nawigacją GPS i innowacyjne technologie, to wszystko może być wykorzystane przeciwko firmom z branży rolniczej.

Lindy Cameron, dyrektor generalny National Cybersecurity Center, wydała ostrzeżenie o oszustach ransomware, które stały się największym zagrożeniem w Wielkiej Brytanii. Istnieją jednak obawy, że społeczność rolnicza nie zrozumiała jeszcze powagi problemu. Według ankiety dotyczącej naruszenia bezpieczeństwa cybernetycznego z 2021 r., cyberataki kosztowały każde gospodarstwo średnio 8000 funtów.

Szczepionki dla norek – dlaczego minister Puda zwleka z decyzją?

Ataki hakerów to poważny problem

Zazwyczaj ataki hakerów skupiają się na uzyskaniu dostępu Ataki hakerow do plików lub całego systemu zarządzania firmą. Aby uzyskać dostęp, hakerzy często żądają okupu, a jeśli firma nie zapłaci, dane zostaną skradzione lub usunięte.

Według Narodowego Biura ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (NFIB) między 1 czerwca 2020 r. a 1 czerwca 2021 r. w południowo-zachodniej Anglii miało miejsce prawie 190 gróźb wymuszenia, ze stratami przekraczającymi 353 000 funtów. To tylko część wierzchołka góry lodowej, ponieważ w większości ataki hakerów po prostu nie są zgłaszane.

Tymczasem wielkie szkody w infrastrukturze IT przedsiębiorstwa mogą doprowadzić do jego bankructwa. W przypadku dużych gospodarstw rolnych ze złożonymi łańcuchami dostaw konsekwencje i uszczerbek na reputacji będą problemem nie do pokonania. Cyberataki są jednak zagrożeniem również dla małych gospodarstw, które nie prowadzą zaawansowanej technologicznie produkcji.

meatinfo.ru/fot.pxhere

swiatrolnika.info 2022