Talk icon

Informacje

19-11-2022

Autor: Polska Agencja Prasowa

Anna Moskwa: Bezpieczeństwo energetyczne jest najwyższym priorytetem rządu

Anna Moskwa

W obecnej, trudnej sytuacji geopolitycznej zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju jest najwyższym priorytetem rządu – podkreśliła Anna Moskwa. 

Minister klimatu i środowiska dodała, że Polska jest niezależna i bezpieczna energetycznie. Podkreśliła, że inwestycje Gaz-Systemu, takie jak budowa Baltic Pipe, interkonektorów ze Słowacją i Litwą czy rozbudowa Terminalu LNG w Świnoujściu, "zostały ukończone w najlepszym momencie".

Anna Moskwa: Polska jest niezależna i bezpieczna energetycznie

"W obecnej, trudnej sytuacji geopolitycznej zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju jest najwyższym priorytetem rządu" – podkreśliła, cytowana w informacji Gaz-Systemu, minister klimatu i środowiska Anna Moskwa podczas uroczystości wręczenia odznaczeń pracownikom i współpracownikom spółki.

Szefowa MKiŚ podkreśliła, że inwestycje Gaz-Systemu, takie jak budowa Baltic Pipe, interkonektorów ze Słowacją i Litwą czy rozbudowa Terminalu LNG w Świnoujściu, "zostały ukończone w najlepszym momencie". "Dzięki nim, kiedy inne państwa gorączkowo poszukują alternatywnych źródeł dostaw gazu, my jesteśmy niezależni i bezpieczni energetycznie" – oceniła Anna Moskwa.

Anna Moskwa

Gaz-System podaje, że jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz jest właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Czytaj też: Obajtek: Połączenie PKN Orlen z PGNiG to historyczny moment

PAP/fot.Twitter/Pixabay

swiatrolnika.info 2023