Talk icon

Informacje

18-07-2022

Autor: Karol Pepliński

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska nową wiceminister klimatu i środowiska

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska została powołana przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowisk.

Jak poinformował resort klimatu, nowa wiceminister z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentką MBA. Swoją karierę zawodową zaczynała w spółkach sektora obronnego, gdzie odpowiadała m.in. za projekty międzynarodowe, restrukturyzacyjne, konsolidacyjne, współpracę międzynarodową, strategiczne projekty biznesowe, a także za nadzór nad delegaturami zagranicznymi.

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska w MKiŚ

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska od 2007 roku pracowała w sektorze energetycznym, w tym jako Prezes Zarządu Elektrowni "Kozienice" SA. Prowadziła też działalność gospodarczą w zakresie doradztwa i konsultingu dla wielkoskalowych projektów energetycznych. Od 2017 do 2019 roku odpowiadała za sprawy korporacyjne, PR oraz komunikację w Polskim Komitecie Energii Elektrycznej.

Pełniła też funkcję eksperta i pełnomocnika w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Przygotowywała model finansowania infrastrukturalnych inwestycji oraz opinie w procesie krajowej i unijnej legislacji związanej z gospodarką wodną, energetyką, w tym rozwojem odnawialnych źródeł energii.

W latach 2020-2021 była dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie. W 2021 roku pracowała w spółkach Grupy Kapitałowej Orlen. Była Prezesem Zarządów Baltic Power i Orlen Neptun, gdzie odpowiadała za rozwój polskich oraz zagranicznych projektów morskiej energetyki wiatrowej.

Ministerstwo dodało, że nowa wiceminister posiada doświadczenie w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Jest członkiem Rady Koordynacyjnej ds. morskiej energetyki wiatrowej. Biegle posługuje się językiem angielskim oraz rosyjskim, płynnie mówi w języku niemieckim.

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska

Czytaj też: MKiŚ: Wsparcie dla WIORiN, WIOŚ i Państwowej Straży Łowieckiej

PAP/fot.MKiŚ/fot.tt, Anna Trzeciakowska

 

swiatrolnika.info 2023