O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

29-08-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

Andrzej Duda: Polskie rolnictwo zapewnia nam samowystarczalność

Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda w ramach wywiadu w Radiu ZET powiedział, że nie ma powodu do obaw w temacie braków żywności na rynku w Polsce.

Zdaniem Prezydenta, można odnieść wrażenie chęci wywołania przez niektóre osoby paniki na rynku. Dodał, że polskie rolnictwo zapewnia nam samowystarczalność żywnościową i ponownie podziękował za to polskim rolnikom. W opinii głowy państwa nie ma powodu do obaw o braki w sklepach.

Prezydent Andrzej Duda uspokaja

Warto przypomnieć, że Anwil poinformował we wtorek 23 sierpnia, że wstrzymał produkcję nawozów z powodu wysokich cen gazu. Cytowany w komunikacie prasowym szef Orlenu przypomniał, że bezprecedensowy wzrost cen gazu uderzył w branżę nawozową nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, a Anwil, jako jedna z nielicznych firm, przez dłuższy czas utrzymywał ciągłość produkcji, aby zapewnić dostępność nawozów na polskim rynku.

29 sierpnia Anwil S.A. postanowił wznowić produkcję nawozów. Informację przekazał PKN ORLEN S.A. w specjalnym komunikacie przekazanym mediom. PKN ORLEN S.A. poinformował, że w trosce o zagwarantowanie bezpieczeństwa żywnościowego kraju oraz ochrony zdrowia w Polsce, pomimo trudnych warunków makroekonomicznych, spółka ANWIL S.A. podjęła decyzję o wznowieniu produkcji nawozów azotowych. PKN ORLEN S.A. posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym ANWIL S.A.

„Polskie rolnictwo zapewnia nam samowystarczalność żywnościową, wielokrotnie to podkreślałem, dziękowałem za to polskim rolnikom. Nie ma w tej chwili poważnej obawy, aby na polskim rynku zaistniały problemy z żywnością, choć ma się wrażenie, że niektóre osoby jakby chcą wywołać panikę na rynku, choćby to wykupywanie cukru ze sklepów nie wiadomo po co” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda

Czytaj również: Anwil S.A. wznawia produkcję nawozów azotowych

Źródło:twitter.com/WolnoscO/status/1564162585024413696 /fot.GOV

swiatrolnika.info 2023