O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

11-02-2022

Autor: Karol Pepliński

Analitycy EastFruit: Gruszki Konferencja drożeją przez rosnący popyt

gruszki Konferencja popyt

Jak informują analitycy projektu EastFruit, gruszki Konferencja są droższa przez to, że rośnie na nią popyt na polskim rynku.

Zdaniem analityków, większość polskich ogrodników zakończyła dziś sezon sprzedaży gruszek odmiany Konferencja. Jednocześnie analitycy zwracają uwagę, że popyt na polskim rynku utrzymuje się na dość wysokim poziomie, co pozwala ogrodnikom, którzy posiadają jeszcze pewne ilości tych owoców na magazynie, podwyższać ceny sprzedaży.

Wyższe ceny gruszek

Analitycy EastFruit informują, że gruszki Konferencja drożeją. Wszystko przez wzgląd na to, że popyt na nie na polskim rynku utrzymuje się na dość wysokim poziomie. Według analityków pozwala to ogrodnikom, którzy posiadają jeszcze pewne ilości tych owoców na magazynie, podwyższać ceny sprzedaży owoców.

Zgodnie z codziennymi danymi z monitoringu projektu, dziś gruszki konferencyjne trafiają do sprzedaży w cenie 0,91-1,16 USD/kg, czyli średnio o 14% drożej niż pod koniec ostatniego tygodnia roboczego. Jednocześnie przedstawiciele firm zorientowanych na eksport coraz częściej stają przed problemem pozyskania niezbędnych partii tych owoców. Wpływ ma na to fakt, że nie wszyscy producenci są gotowi zaoferować niezbędne ilości gruszek odmiany konferencyjnej w jakości eksportowej.

Gruszki Konferencja charakterystyka

Gruszki Konferencja są odmianą niezwykle płodną. Nie są również wymagające. Idealnie sprawdzają się zarówno w uprawie sadowniczej, jak i przydomowej.

Drzewa tej odmiany wydają spore owoce o kremowym, słodkim i soczystym miąższu. Owoce dojrzewają zazwyczaj na przełomie września i października. Gruszki polecane są raczej do bezpośredniego spożycia niż na przetwory.

Przeczytaj: Grusza może nie owocować przez niewłaściwe cięcia i złe nawożenie

east-fruit.com/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023