O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

17-02-2023

Autor: Polska Agencja Prasowa

Analitycy: Ceny diesla są wyraźnie niższe niż na początku lutego

Ceny diesla

Tankowanie ON jest tańsze niż na początku miesiąca. W ubiegłym tygodniu ceny diesla spadły o 20 gr, a w ostatnich kilku dniach o 9 gr – poinformował portal e-petrol.pl 

Średnio litr oleju kosztuje teraz 7,45 zł – tyle, co w sierpniu 2022 r. – wyliczyli analitycy. Podkreślili również, że mniej powodów do zadowolenia mają właściciele aut z silnikiem benzynowym – średnia ogólnopolska cena Pb95 spadła zaledwie o grosz do poziomu 6,67 zł/l.

Ceny diesla notują spadki od kilkunastu dni

"W połowie lutego tankowanie oleju napędowego jest wyraźnie tańsze niż na początku miesiąca. Od zapowiedzianej przez Orlen w ubiegłym tygodniu obniżki ceny diesla, potaniał on o 20 gr, a w ciągu ostatnich kilku dni przecena wyniosła 9 gr" – poinformowali eksperci portalu e-petrol.pl. 

Zwrócili uwagę, że obecnie średnio za litr oleju kierowcy płacą 7,45 zł –  tyle samo co w sierpniu ubiegłego roku.

"Mniej powodów do zadowolenia mają właściciele aut z silnikiem benzynowym – średnia ogólnopolska cena Pb95 spadła zaledwie o grosz do poziomu 6,67 zł/l. Symboliczna zmiana w górę dotyczy LPG, które podrożało o grosz i aktualnie kosztuje 3,24 zł/l" – wskazali analitycy.

Ceny diesla

Z najnowszego raportu cenowego e-petrol.pl wynika, że aktualnie paliwa są najtańsze w województwach: łódzkim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim. W pierwszym z nich najmniej płaci się za zakup litra benzyny 95-oktanowej - 6,60 zł, w drugim za tę samą ilość oleju napędowego - 7,35 zł/l, a w trzecim za autogaz - 3,17 zł.

"Na paliwowej mapie Polski niechlubnie wyróżnia się Dolny Śląsk, gdzie e-petrol.pl odnotował najwyższe ceny Pb95, diesla i autogazu - 6,74; 7,53 i 3,32 zł/l. Identyczna cena benzyny obowiązuje również na Lubelszczyźnie oraz Kujawach i Pomorzu" – zauważyli analitycy.

Zobacz także: Analitycy: Ceny paliw w hurcie są niższe niż na początku lutego

PAP/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2023