Talk icon

Informacje

14-06-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Amerykański eksport wieprzowiny zanotował duży spadek

Eksport wieprzowiny

Amerykański eksport wieprzowiny zanotował ponad 20-procentowy spadek wolumenów w kwietniu. Spadła również wartość przesyłek.

Gwałtowny spadek popytu na importowaną wieprzowinę w Chinach nadal mocno wpływa na wyniki eksportu w USA rok do roku, a blokada jeszcze bardziej osłabiła popyt, ograniczając wydatki konsumentów i spowolnienie aktywności na rynku hurtowym i sektorze przetwórstwa mięsa.

Eksport wieprzowiny z USA z dużym spadkiem w kwietniu

Kwietniowy eksport wieprzowiny z USA wyniósł 212 876 ton, o 21% mniej niż w zeszłym roku. Wartość eksportu wyniosła 600,6 miliona dolarów, co oznacza spadek o 20%. Eksport na wiodący rynek Meksyku pozostał w kwietniu na wysokim poziomie, znacznie wyprzedzając rekordowe tempo z zeszłego roku. 

Kwietniowy eksport wzrósł również do Japonii, Hondurasu i Kolumbii, a eksport do Dominikany osiągnął nowy rekord. W okresie styczeń-kwiecień eksport wieprzowiny spadł o 20% w porównaniu z rokiem ubiegłym do 842 804 ton o wartości 2,31 mld USD (spadek o 18%). 

Eksport wieprzowiny

„Gwałtowny spadek popytu na importowaną wieprzowinę w Chinach nadal mocno wpływa na wyniki eksportu w USA rok do roku, a blokada jeszcze bardziej osłabiła popyt, ograniczając wydatki konsumentów i spowolnienie aktywności na rynku hurtowym i sektorze przetwórstwa mięsa. Spodziewamy się, że eksport do Chin odzyska nieco rozpędu w czwartym kwartale tego roku – z pewnością nie do osiągnięcia szczytowego wolumenu w 2020 r., ale do poprawy z obecnego poziomu. Tymczasem dostawy do Meksyku utrzymują się na rekordowym poziomie, z eksportem do Japonii i kilku rynków Ameryki Łacińskiej w kwietniu” – powiedział prezes i dyrektor generalny USMEF Dan Halstrom.

Czytaj też: USDA: Unijny eksport wieprzowiny będzie największym na świecie

meatinfo.ru/fot.Pxhere/Flickr

swiatrolnika.info 2023