Talk icon

Informacje

11-08-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Amerykańska wołowina stopniowo wychodzi z kryzysu

Amerykańska wołowina

Analitycy spodziewają się, że amerykańska wołowina zanotuje spadek cen, ale ostatecznie wyrównają się do wartości powyżej tych sprzed pandemii.

Amerykańska wołowina powróci z czasem do cen sprzed pandemii

Według Roba Murphy'ego, wiceprezesa wykonawczego JS Ferraro, amerykańska wołowina i jej rynek powróci do wartości z 2018 lub 2019 roku. Jednak poziom cen będzie wyższy niż przed pandemią.

Ogólnie rzecz biorąc, branża została dotknięta sytuacją z opakowaniami produktów. Przetwórcy z powodu braku pracowników nie byli w stanie zwiększyć jej produkcji. Popyt konsumentów na polędwicę wołową utrzyma się przez cały sezon letni. Inna sprawa, że amerykańska wołowina notuje spadek produkcji z powodu wysokich cen kukurydzy, a co za tym idzie wzrostu kosztów paszy.

Wskaźnik uboju w USA w czerwcu był poniżej średniej z trzech lat. Rozmieszczenie pasz może być ograniczone tego lata ze względu na wyższe ceny kukurydzy. Umieszczanie surowca jest obecnie zachęcane przez wysokie oczekujące kontrakty terminowe na bydło.

Czytaj też: Bydło – Wielka Brytania zmniejszyła liczbę krów mlecznych o 40%

Amerykańska wołowina będzie zyskiwała na znaczeniu w najbliższym okresie

Ann Vasco, analityk ds. hodowli zwierzątAmerykanska wolowina 02 z Gateway, powiedziała, że ​​na rynkach obserwuje się przemieszczenie bydła, a liczba cieląt w jesiennych dostawach spada z tygodnia na tydzień.

Canfax poinformował, że liczba bydła na paszę spadła o jeden procent. Jednak liczba miejsc w czerwcu wzrosła o 34 procent i odnotowała wzrost liczby miejsc w zachodniej Kanadzie przez sześć kolejnych miesięcy rok do roku.

Wskaźniki uboju są wysokie po części dlatego, że marże pakujących są tak wysokie, że w pierwszych sześciu miesiącach roku ubój bydła opasowego wzrósł o 15 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym i 8 procent w porównaniu do 2019 roku.

Ubój krów wzrósł o 6 procent od stycznia do czerwca, ale w samym czerwcu było to 20 procent. Amerykańska wołowina ma przed sobą obiecującą przyszłość, ponieważ rynek zauważa mniejszą ilość krów w USA i Kanadzie oraz niższą podaż paszy

– powiedział Vasco.

meatinfo.ru/fot.Pixabay

swiatrolnika.info 2022