Talk icon

Informacje

06-06-2022

Autor: Świat Rolnika

Alert IMGW: Bardzo wysokie zagrożenie pożarowe na zachodzie Polski

zagrożenie pożarowe

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodneja alarmuje, że na zachodzie Polski panuje obecnie wysokie, a miejscami nawet bardzo wysokie zagrożenie pożarowe.

Jak wynika z prognozy na poniedziałek, przygotowanej przez specjalistów z IMGW, ekstremalnie wysokie zagrożenie pożarami występuje zwłaszcza na północnych krańcach województwa wielkopolskiego i w niektórych rejonach zachodniopomorskiego.

Zagrożenie pożarowe na zachodzie Polski

Bardzo wysokie zagrożenie pożarami jest na styku województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego, a także w lubuskim, zwłaszcza w okolicach Zielonej Góry.

Z prognoz synoptyków IMGW wynika też, że z zagrożeniem pożarowym, chociaż już nie tak wysokim, musimy się liczyć na przeważającym obszarze Polski. Jedynie na wschodniej Lubelszczyźnie zagrożenie określono jako niskie.

,,Na naszej stronie można sprawdzić prognozowane zagrożenie pożarowe na dziś i następny dzień" – przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W serwisie zagrożeń pożarowych dostępne są również tak szczegółowe dane jak wilgotność i temperatura gleby czy szybkość rozprzestrzeniania się ognia.

zagrożenie pożarowe

Czytaj też: Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 6 i 7 czerwca

PAP/fot.pixabay

 

swiatrolnika.info 2023