O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

18-10-2021

Autor: Monika Faber

Aktywistki ekologiczne zrobiły z lasu śmietnik! Tak walczą o naturę?!

Aktywistki

Nadleśnictwo Stuposiany opublikowało zdjęcia z obozowiska kolektywu Wilczyce, którego członkowie protestują na terenie Puszczy Karpackiej. Na zdjęciach widać ogromne śmietnisko, jakie zostawiły po sobie aktywistki.

Aktywistki zostawiły w lesie śmietnisko

Od początku roku kolektyw Wilczyce okupuje las w Nadleśnictwie Stuposiany. Zgodnie z planem, w 2020 r. miała rozpocząć się na tym terenie wycinka, do której aktywistki nie chcą dopuścić. Nadleśnictwo Stuposiany opublikowało zdjęcia z obozowiska aktywistek. Widać na nim jak bardzo aktywistki dbają o naturę...

Las to piękny ekosystem składający się z: drzew, krzewów, roślin runa leśnego, zwierząt i grzybów. Całe piękno lasu blednie, gdy napotkamy w nim na przykład: stary materac, worek z puszkami po piwie, wiadra po substancjach chemicznych, panele fotowoltaiczne, pudełka plastikowe, stosy śmieci, słoiki, garnuszki, sznurki, puste kartony, opakowania po żywności, skrzynki, banery, koszyczki, karimaty, arkusze blachy falistej, wiadra, beczki….

– opisuje Nadleśnictwo.

Wszystkie wymienione powyżej rzeczy NIE SĄ ELEMENTAMI EKOSYSTEMU LEŚNEGO! Mówiąc wprost – jeśli ktoś takie rzeczy pozostawia, gromadzi lub wyrzuca do lasu - to jest to zaśmiecanie. Zaśmiecanie jest czynem nagannym i zabronionym (art. 145 KW, art. 30 ust. 1 pkt. 2 uol), a przede wszystkim jest to zwyczajowo niewłaściwe.

– dodają leśnicy.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki wydało na pensje ponad 2,1 mln złotych! A jakie były przychody? O wiele wyższe

Aktywistki nadal atakują Lasy Państwowe

A co na to „Wilczyce”? Aktywistki przyznają się do błęduAktywistki Wilczyce smietnik i zapowiadają, że posprzątają teren. Jednocześnie zaatakowały Lasy Państwowe i dodają, że zniszczeń dokonanych przez Lasy Państwowe tak łatwo usunąć się nie da.

Nasza blokada stała się koniecznością za sprawą Lasów Państwowych, ich niewrażliwości na kwestie ekologii oraz klimatu i ich upartej odmowy uwzględnienia głosu nauki i głosu ludzi. (…) Jeżeli LP tak bardzo nie podoba się nasza blokada, mogą się jej łatwo pozbyć poprzez objęcie lasu ochroną i potraktowanie wreszcie poważnie nadciągającej katastrofy klimatycznej.

– odpowiadają Wilczyce

Nasza obecność tutaj służy temu, by nie pojawiły się tu inne rzeczy niebędące elementem ekosystemu leśnego: trzebieże, cięcia hodowlane, drogi leśne i szlaki zrywkowe, składy drewna, buldożery, traktory i ciągniki zrywkowe...

– dodają aktywistki.

fb/fot.fb

swiatrolnika.info 2023