Talk icon

Informacje

10-12-2021

Autor: Monika Faber

Aktywista, który przykleił się do samolotu, zwolniony za kaucją

Aktywista

Aktywista Extinction Rebellion i były paraolimpijski sportowiec z Exeter, który otrzymał wyrok roku więzienia, został zwolniony za kaucją.

James Brown z Exeter przykleił się do dachu samolotu British Airways na londyńskim lotnisku, chcąc zwrócić uwagę na kryzys klimatyczny. Pomimo wyroku 12 miesięcy więzienia, został zwolniony za kaucją w oczekiwaniu na orzeczenie w sprawie apelacji. Sędzia Gregory Perrins, który uwięził Browna, powiedział podczas wydawania wyroku, że Brown "cynicznie wykorzystał" swoją niepełnosprawność i naraził "własne życie na ryzyko", aby przeprowadzić wyczyn na lotnisku London City 10 października 2019 r.

Aktywista – paraolimpijczyk zwolniony za kaucją

Aktywista Extinction Rebellion, 57-letni James Brown, został skazany na karę więzienia przez sędziego Southwark Crown Court we wrześniu, po tym jak został skazany za spowodowanie zakłócenia porządku publicznego we wcześniejszym procesie. Prawnicy reprezentujący Browna, który jest zarejestrowany jako niewidomy od urodzenia, w środę zakwestionowali jego wyrok na rozprawie w Sądzie Apelacyjnym w Londynie.

Stwierdzili, że nie było powodu, aby oskarżyć Browna o spowodowanie uciążliwości publicznej, zakwestionowali proporcjonalność decyzji o wniesieniu oskarżenia i powiedzieli, że mógł on zostać oskarżony o naruszenie porządku publicznego. Prawnicy reprezentujący Browna również powiedzieli sędziom apelacyjnym, że areszt nie był uzasadniony w świetle faktów sprawy.

Stwierdzili, że 12-miesięczny okres pozbawienia wolności był "w sposób oczywisty nieproporcjonalny", a aktywista cierpiał "wyjątkowe trudności" w więzieniu z powodu swojej niepełnosprawności.

Trzech sędziów apelacyjnych, Lord Burnett – Lord Chief Justice, Lord Justice Singh i Mr Justice Goss, powiedzieli, że wydadzą orzeczenie w sprawie apelacji w terminie, który zostanie ustalony. Jednak powiedzieli, że Brown, który oglądał rozprawę apelacyjną za pośrednictwem łącza wideo z więzienia, może zostać zwolniony za kaucją do czasu wydania orzeczenia.

Sędziowie nałożyli warunek kaucji, który zabrania Brownowi wstępu na jakiekolwiek lotnisko, na którym odbywają się loty komercyjne.

Aktywista wykorzystywał swoją niepełnosprawność

Sędzia Gregory Perrins, który uwięził Browna, Aktywista paraolimpijczyk samolot 01powiedział podczas wydawania wyroku, że Brown "cynicznie wykorzystał" swoją niepełnosprawność i naraził "własne życie na ryzyko", aby przeprowadzić wyczyn na lotnisku London City 10 października 2019 r.

Podwójny złoty medalista wspiął się na samolot, który miał lecieć do Amsterdamu. Potem przykleił prawą rękę do samolotu i zaklinował swój telefon komórkowy w drzwiach, aby zapobiec jego zamknięciu. Przez ten „protest”, aż 337 pasażerów miało odwołane loty, nie zdążyło na uroczystości urodzinowe, ważne spotkania biznesowe i imprezy rodzinne, a zakłócenia kosztowały linię lotniczą około 40 000 funtów.

,,Ważne jest, aby ci, którzy ulegają pokusie poważnego zakłócania życia zwykłych członków społeczeństwa w sposób, w jaki to zrobiłeś, a następnie starają się usprawiedliwić to w imię protestu, zrozumieli, że spotkają ich poważne konsekwencje. Istnieje wyraźna linia podziału między uzasadnionym protestem a celowym wykroczeniem, a ty świadomie ją przekroczyłeś” – powiedział Sędzia Perrins aktywiście.

Brown, który reprezentował siebie na rozprawie, zaprzeczył jednemu zarzutowi spowodowania uciążliwości publicznej, twierdząc, że musiał "zrobić coś spektakularnego", aby zwrócić uwagę na kryzys klimatyczny.

Czytaj też: Aktywiści Extinction Rebellion staną przed sądem za graffiti na budynku rządowym

devonlive.com/fot.tt

swiatrolnika.info 2023