Talk icon

Informacje

23-08-2022

Autor: Jacek Podgórski

Aktywiści: zakazać lotów prywatnymi samolotami, polowań i prywatnych basenów

aktywiści

Francuscy aktywiści środowiskowi domagają się od rządu wprowadzenia szeregu ograniczeń, które ich zdaniem, pomogą zatrzymać zmiany klimatyczne. 

Krajowy sekretarz francuskiej koalicji Europa Ekologia – Zieloni (EELV) Julien Bayou domaga się od rządu w Paryżu zakazania lotów prywatnymi odrzutowcami, polowań oraz posiadania prywatnych basenów. Celem jest ochrona środowiska naturalnego.

Aktywiści chcą licznych ograniczeń

Bayou zaapelował we wtorek do rządu o zakazanie lotów komercyjnych, w tym dla prywatnych właścicieli samolotów, gdy istnieje alternatywna trasa pociągiem, której pokonanie zajęłoby mniej niż 2,5 godz.

„Staramy się zablokować ultrabogatych, którzy mnożą +kapryśne loty+ prywatnymi odrzutowcami na trasach Paryż-Nicea, Paryż-Genewa… (…) Te loty zanieczyszczają 10 razy bardziej niż konwencjonalne loty” – powiedział deputowany Bayou w stacji BFM TV.

Chce on również wprowadzenia zakazu polowań z uwagi na zagrożenie pożarami we Francji oraz zakazanie posiadania prywatnych basenów z powodu największej od 50 lat suszy.
Rzecznik rządu Olivier Veran w odpowiadzi na żądania ekologów przyznał we wtorek, że prywatne loty odrzutowcami szkodzą klimatowi, ale bronił przedsiębiorców, wskazując, że tworzą oni miejsca pracy i powinni pozostać mobilni.

aktywiści

Czytaj także: Greenpeace chce znieść loty krótkodystansowe

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2023