Talk icon

Informacje

06-08-2022

Autor: Emilia Gromczak

Aktywiści zorganizowali protest przy belgijskim "sikającym chłopcu"

Aktywiści

Aktywiści Extinction Rebellion potępiają „niedbałą” politykę klimatyczną. Zorganizowali protest przed symbolem brukselskim.

Aktywiści rozwinęli w środę przed pomnikiem Manneken Pis w Brukseli transparent ze słowami: „marnujemy naszą przyszłość”. Dodatkowo na pomnik założono maskę, przedstawiającą twarz premiera Alexandra De Croo (Open VLD), co odnosi sę do jego przemówienia na ostatnim szczycie klimatycznym w Glasgow.

Protest w Brukseli 

Działacze Extinction Rebellion potępiają, prowadzoną aktualnie, politykę klimatyczną. We środę zorganizowali protest przed pomnikiem Manneken Pis w Brukseli. Jest to symbol Brukseli, figurka-fontanna, która przedstawiaj nagiego, sikającego chłopca. 

Protestujący zawiesili na figurce maskę przedstawiającą twarz premiera Alexandra De Croo (Open VLD), zawiesili transparent z napisem „marnujemy naszą przyszłość”. Akcja Extinction Rebellion przypomina, że ​​Alexander De Croo przemawiał na ostatnim szczycie klimatycznym w Glasgow. Protestujący chcieli też pokazać rozczarowanie brakiem konkretnych działań na rzecz klimatu, mimo „miłych słów” ze strony przywódców politycznych.

Aktywiści ostatnio protestowali również w obronie rzeki Wye i brazylijskich lasów deszczowych w Avarze w Hereford.

aktywiści protest

Aktywiści wspomnieli o „Światowym Dniu Przekroczenia”

Aktywiści Extinction Rebellion mówili podczas protestu o „Światowym Dniu Przekroczenia”,  który wypadł 28 lipca. Jak wskazali, w tym terminie, który znajduje się w połowie roku, wszystkie zasoby, jakie planeta może wytworzyć w ciągu roku, zostały już całkowicie skonsumowane. Jeśli chodzi o Belgię, to aktywiści powiedzieli, że ślad ekologiczny przeciętnego Belga jest ponad czterokrotnie większy niż to, co jest dopuszczalne, biorąc pod uwagę dostępne zasoby.

Czytaj również: Polityk Zielonych broni Putina? ,,Nie tylko Rosja toczy wojny"

bx1.be/fot.twitter.com/arrabbiataconte

swiatrolnika.info 2023