O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

25-08-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Aktywiści klimatyczni przyklejają się do słynnych obrazów w muzeach

Aktywiści klimatyczni

Aktywiści klimatyczni w Niemczech obrali nową destrukcyjną formę swoich protestów – przyklejają się do ram obrazów w muzeach. 

W tym tygodniu użyli kleju cyjanoakrylowego, aby przykleić się do słynnego obrazu Rafaela "Madonna Sykstyńska" w Dreźnie oraz do pejzażu Poussina we Frankfurcie nad Odrą. Według muzeum rama obrazu została uszkodzona podczas akcji; obecnie trwa jeszcze badanie, w jakim stopniu

Organizacja Letzte Generation atakuje dzieła sztuki

Aktywiści klimatyczni z organizacji "Letzte Generation" (Ostatnia generacja) w środę przykleili się do ramy obrazu we frankfurckim muzeum Staedl, jednym z najważniejszych niemieckich muzeów sztuki. Dzieło, o którym mowa, to "Krajobraz w czasie burzy z Pyramem i Tysbe" (Gewitterlandschaft mit Pyramus und Thisbe) autorstwa Nicolasa Poussina, jak informuje dziennik "Bild".

Dzięki akcji aktywiści chcą zwrócić uwagę na katastrofę klimatyczną. 

"Wszystko zostanie zniszczone – w tym sztuka – jeśli społeczne samobójstwo nie skończy się natychmiast" - czytamy na stronie organizacji na Twitterze.

Przypomnijmy, że na początku miesiąca aktywiści zalali mlekiem luksusowy dom towarowy w Londynie.

Aktywiści klimatyczni

Aktywiści klimatyczny uszkodzili ramę "Madonny Sykstyńskiej"

“Według muzeum rama obrazu została uszkodzona podczas akcji; obecnie trwa jeszcze badanie, w jakim stopniu” – pisze "Bild".

We wtorek aktywiści klimatyczni wywołali poruszenie, gdy dwoje z nich w Dreźnie przykleiło się do ramy "Madonny Sykstyńskiej" Rafaela Santi – jednego z najsłynniejszych obrazów w Galerii Obrazów Starych Mistrzów (Gemaeldegalerie Alte Meister). Tu również doszło do uszkodzenia ramy.

Czytaj też: Aktywiści Extinction Rebellion niszczą francuskie pola golfowe

PAP/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023