O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

02-09-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Aktywiści klimatyczni przykleili się do podłogi w brytyjskiej Izbie Gmin

Aktywiści

Aktywiści klimatyczni z organizacji Extinction Rebellion wdarli się w piątek do sali obrad brytyjskiej Izby Gmin i przykleiło się do podłogi wokół fotela spikera Izby. 

Założona w 2018 r. organizacja Extinction Rebellion przekonuje, że konieczne jest podjęcie radykalnych działań w związku z kryzysem klimatycznym. Wielokrotnie przeprowadzała protesty, polegające na przyklejaniu się do jezdni, budynków rządowych, banków, rafinerii czy samolotów. Do najbliższego poniedziałku brytyjski parlament ma przerwę wakacyjną.

Aktywiści klimatyczni wdarli się do brytyjskiej Izby Gmin

Na profilu XR na Twitterze zamieszczono zdjęcie aktywistów wokół fotela spikera. Dwóch z nich trzyma w ręku transparenty z napisami: 

"Pozwólmy ludziom zdecydować" oraz "Zgromadzenie obywateli teraz". Aktywiści umieścili transparenty organizacji także w innych miejscach w Pałacu Westminsterskim, będącym siedzibą brytyjskiego parlamentu. 

We wpisie na Twitterze organizacja napisała również: "Jesteśmy w kryzysie. Nie możemy pozwolić sobie, aby dalej to tak trwało".

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu doszło do rozbicia dwóch okien w siedzibie News UK w Londynie przez aktywistów Extinction Rebellion.

Aktywiści

Extinction Rebellion znane jest z radykalnych działań

Założona w 2018 r. organizacja Extinction Rebellion przekonuje, że konieczne jest podjęcie radykalnych działań w związku z kryzysem klimatycznym. Jej aktywiści wielokrotnie przeprowadzali protesty, polegające na przyklejaniu się do jezdni, budynków rządowych, banków, rafinerii czy samolotów. 

Tego typu działania były krytykowane przez brytyjski rząd, który wskazywał, że XR nadużywa prawa do demokratycznego wyrażania swoich opinii, prowadząc protesty zakłócające życie innym ludziom. 

Czytaj też: Extinction Rebellion zablokowało autostradę. Karetki stanęły w korku

PAP/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023