O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

18-07-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Aktywiści klimatyczni przykleili się do autostrad, powodując olbrzymie korki

Aktywiści

Aktywiści klimatyczni przykleili się do autostrad pod Berlinem, powodując ogromne korki w stolicy Niemiec. Fala protestów trwa już czwarty tydzień. 

Protesty w Niemczech organizuje lewicowa grupa „Last Generation”, która wierzy, że świat dobiega końca z powodu zmiany temperatury na Ziemi. Niemieckie media głównego nurtu często opisują te blokady jako „pokojowe protesty” i zgłaszają kilka przypadków, w których zdesperowani kierowcy popychają lub ściągają aktywistów klimatycznych z drogi.

Aktywiści klimatyczni protestują już czwarty tydzień

Fanatyczni zwolennicy „Last Generation” twierdzą, że „planecie zostało tylko kilka lat, aby zawrócić i uniknąć katastrofalnego poziomu globalnego ocieplenia”, podał francuski kanał telewizyjny Euro News.

Aktywiści klimatyczni “Last Generation” są nastawieni na zakłócanie ruchu miejskiego. „Protest trwa już czwarty tydzień” – zauważył berliński dziennik Tageszeitung. 

„Obecna fala rozpoczęła się od akcji zorganizowanej przez 60 aktywistów, która zablokowała Autobahn w 11 miejscach. Od tamtej pory prawie żaden dzień nie mija bez akcji protestacyjnych. Według Last Generation w ciągu ostatnich trzech tygodni na autostradzie i/lub autostradach federalnych przeprowadzono 89 akcji protestacyjnych. Tym samym 289 razy ludzie zostali zatrzymani przez policję” – dodała gazeta.

Niemieckie media głównego nurtu często opisują te blokady jako „pokojowe protesty” i zgłaszają kilka przypadków, w których zdesperowani kierowcy popychają lub ściągają aktywistów klimatycznych z drogi.

Aktywiści

Jak wyglądają protesty od środka?

Dziennik Berliner Zeitung opisał jeden z takich protestów:

Aktywiści potwierdzają, że grupa klimatyczna „Last Generation” ponownie zablokowała autostradę A100 w Berlinie. Widzą potrzebę ustanowienia kolejnych blokad okupacyjnych. Cytują raport Konferencji Klimatycznej ONZ, w którym stwierdzono, że pozostały tylko dwa do trzech lat „aby decydować o przyszłości ludzkości”.

Co więcej, aktywiści chcą przeciążyć sądownictwo: aresztowani muszą zostać zwolnieni tego samego wieczoru, ponieważ „zdolność sądownicza” po prostu nie jest dostępna do przeprowadzenia właściwego procesu, nawet jeśli zamierzali ponownie przeprowadzić blokadę”.

Lars Werner, psycholog i działacz na rzecz klimatu grupy Last Generation, musiał zostać zatrzymany na noc.

„Nie ma już neutralności w roku 2022, kiedy Niemcy i Europa płoną i wysychają; gdzie miliardy ludzi cierpią głód; gdzie ludzie tracą domy z powodu powodzi” – powiedział.

Henning Jeschke, współzałożyciel grupy, wskazuje na główną odpowiedzialność niemieckiego rządu: 

„Swoją ignorancją kanclerz Scholz popełnia największą niesprawiedliwość i największe cierpienie w historii ludzkości ”. Poza tym rząd pozostawia ludzi na pastwę „katastrofy klimatycznej”. Idzie jeszcze dalej w swojej krytyce i obwinia rząd o naruszenie konstytucji. 

Aktywiści klimatyczni powoli triumfują w Niemczech

Ponieważ niemiecki rząd już naciska na agendę klimatyczną, aktywiści klimatyczni. W zeszłym tygodniu niemiecki rząd kierowany przez socjalistów podkręcił swój pęd do zmian klimatu, wprowadzając jeszcze bardziej „ambitne” cele. 

Niemieckie sądy również naciskają na egzekwowanie tych globalistycznych mandatów klimatycznych. 

„Niemiecki sąd nakazał zaostrzenie ustawy o ochronie klimatu w 2021 r., co skłoniło rząd byłej kanclerz Angeli Merkel do postawienia bardziej ambitnych celów” – przekazało DW News.

Last Generation nie jest osamotnione w stosowaniu tak destrukcyjnych taktyk. Podobne grupy sieją spustoszenie w całej Europie. 

„Podobnie myślący aktywiści w innych częściach Europy przerwali w ostatnich tygodniach ważne wydarzenia sportowe, takie jak Tour de France i Grand Prix Formuły 1 w Silverstone, podczas gdy inni przykleili się do ramy obrazu we wtorek w londyńskiej Royal Academy of Arts” – zauważył francuski nadawca Euro News.

Czytaj też: Aktywiści Extinction Rebellion aresztowani po blokadzie autostrady

legalinsurrection.com/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023