Talk icon

Informacje

20-04-2022

Autor: Jacek Podgórski

Aktywiści klimatyczni przerwali mszę. Chuligani ukrzyżowali zwierzęta

Aktywiści klimatyczni

Aktywiści klimatyczni przerwali mszę świętą w pierwszy dzień świąt Wielkiej Nocy i ukrzyżowali zwierzęta. Zostali usunięci przez policję.

Działacze organizacji Extinction Rebellion Norway zakłócili nabożeństwo które odbywało się w kościele w Skien w Norwegii w poniedziałek Wielkanocny. Siedmioro chuliganów przebranych było w charakterystyczne dla kontrowersyjnej grupy Extinction Rebellion czerwone szaty. 

Aktywiści klimatyczni sprofanowali mszę i krzyż

Podczas liturgii odbywały się chrzty święte, które zostały przerwane przez akcję aktywistów klimatycznych. Interweniowali zebrani wierni, którzy próbowali usunąć „ekologów” z kościoła. Finalnie stało się to jednak dopiero, gdy do świątyni wkroczyła policja. 

„Tutaj kilkoro dzieci i dorosłych się bało, dlatego zareagowaliśmy tak, jak zareagowaliśmy. Nie można było wiedzieć, co mieli pod płaszczami. Kiedy podjąłem działania, założyłem, że mogła mieć tam materiały wybuchowe” – mówił jeden z wiernych. 

Aktywiści klimatyczni z Extinction Rebellion sprofanowali także krzyż, umieszczając na nim martwe zwierzęta. 

„Przerwanie nabożeństwa w pierwszy dzień Wielkanocy krzyżem z przybitymi do niego martwymi zwierzętami jest aktem co najmniej tak samo lekceważącym, jak palenie Koranu i formą działania, której ta radykalna grupa aktywistów na rzecz klimatu powinna się trzymać” – mówili norwescy komentatorzy. 

Aktywiści są w Norwegii szeroko krytykowani za podejmowane działania. 

"Ekolodzy" biorą kościół na celownik

W Wielki Czwartek w Kolonii odbył się z kolei protest organizacji PETA. Zaprezentowano wówczas figurę przedstawiającą ukrzyżowanego Jezusa, który zamiast nóg miał płetwy.
„Ukrzyżowany Jezus” na placu przed dworcem kolejowym w Kolonii miał symbolizować cierpienie zwierząt związane z jedzeniem ryb w Wielki Piątek. Jezus zamiast nóg miał płetwy i nagi tors. Organizacja zażądała, aby koniec Wielkiego Postu został wykorzystany do przejścia na wegański tryb życia.

„Że Jezus na krzyżu ma płetwy. Dlaczego ma płetwy?” – mówi starsza pani w katedrze w Kolonii w kierunku swojego towarzysza. Krótko przed Wielkanocą, ten widok naprawdę wywołał niedowierzanie. Aktywiści coraz częściej w swoich akcjach wykorzystują profanację symboli religijnych. 

Czytaj także: Skandaliczny protest PETA. Posąg Jezusa z płetwami przed katedrą

Fot. Twitter/Facebook

swiatrolnika.info 2023