O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

20-07-2022

Autor: Karol Pepliński

Aktywiści Extinction Rebellion wybili okna w siedzibie redakcji gazety

Aktywiści

Aktywiści Extinction Rebellion rozbili dwa okna w siedzibie News UK w Londynie. Pięciu pseudoekologów zostało aresztowanych po uszkodzeniu budynku.

Policja poinformowała, że ​​aresztowała pięć osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa po proteście, który miał miejsce o 6.40 rano. Cztery inne osoby następnie namalowało kredą "powiedz prawdę" i "40 stopni = śmierć" na froncie budynku. Jeden z protestujących stwierdził, że akcja została podjęta, ponieważ "media będące własnością miliarderów" uniemożliwiały podjęcie większej ilości działań w sprawie zmian klimatycznych.

Aktywiści zdemolowali budynek redakcji

News UK jest wydawcą gazety The Sun, którą aktywiści oskarżyli o bagatelizowanie fali upałów poprzez pokrywanie pierwszych stron "obrazami kobiet w bikini". We wtorkowym egzemplarzu The Sun czytamy "Wielka Brytania topnieje", ostrzegając przed skutkami upałów sięgających 41 st. C.

,,Około godziny 06:40 policja została zaalarmowana o uszkodzeniu budynku przez protestujących w London Bridge, SE1. Funkcjonariusze uczestniczyli w miejscu zdarzenia. Pięć osób zostało następnie aresztowanych pod zarzutem popełnienia przestępstwa” – przekazała Metropolitan Police w oświadczeniu.

aktywiści

Czytaj też: Aktywiści Extinction Rebellion szturmowali walijską kopalnię

standard.co.uk/fot.tt,Extinction Rebellion UK

swiatrolnika.info 2023