O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

22-06-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

AgroUnia zablokowała belami słomy ministerstwo rolnictwa! Z ich postulatami trudno się nie zgodzić [ZDJĘCIA!]

AgroUnia

AgroUnia zablokowała wejście do resortu rolnictwa. Rolnicy postawili przed drzwiami bele słomy i wskazywali na problemy, z jakimi boryka się polskie rolnictwo. Zdaniem Kołodziejczaka, działacze ministerstwa udają, że tych problemów nie widzą i nie robią nic poza propagandą sukcesu na temat tego, jak świetnie żyje się rolnikom na wsi.

AgroUnia zablokowała wejście do ministerstwa

Ruch rolniczy AgroUnia zablokowała budynek resortu rolnictwa. Wejście do siedziby resortu zostało zagrodzone belami słomy, a na barykadzie pojawiło się kilkanaście rosłych osób. Około 7:25 blokadę rozbiła policja.

Uwaga, ministerstwo rolnictwa nie działa, AGROunia zamyka tę instytucję. Przez bezczynność pracowników tego gmachu –rolnicy-hodowcy trzody chlewnej nie mogą normalnie żyć, pracować i zarabiać.

– ogłosił Kołodziejczak na profilu Agrounii na Facebooku.

AgroUnia dodaje, że ASF od 7 lat "panoszy się po polskich ziemiach", a "rolnicy są wykańczani kolejnymi restrykcjami, które nic nie dają, a zabijają małe gospodarstwa".

20 lat temu było 700 tys. gospodarstw hodujących świnie, dziś jest ich 80 tys. Produkcja świń w Polsce umiera, ze stołów znika polski schabowy. Do naszego kraju coraz mocniej wkraczają zagraniczne korporacje hodujące trzodę chlewną. Dziś na rynku produkcji świń zapanował ogromny zastój, nikt nie chce kupować. Ceny u rolnika spadły w ciągu 3 tygodni nawet o 22 procent, a supermarkety wciąż windują ceny.

– pisze AgroUnia.

Nowa Biała: Pseudoekolodzy atakują pogorzelców po pożarze!

AgroUnia wskazuje na problemy polskiej wsi

Kołodziejczak zwrócił również uwagę na antyhodowlane pomysły UE. Komisja Europejska przed rokiem opracowała dokument "Od pola do stołu", który jest elementem Zielonego Ładu. Organizacje antyhodowlane, które od lat postulują, by zmniejszać spożycie mięsa ze względu na zmiany klimatyczne i zdrowie, wnioskowały, by w dokumencie zaproponowano też podatek od mięsa.

Wpływy z tego podatku, mogłyby wynieść nawet 32,2 mld euro rocznie. Środki te miałyby być teoretycznie przeznaczane dla rolników na inwestowanie w inne gałęzie produkcji. Jak przekonuje AgroUnia, w praktyce podatek zniszczyłby polskie rolnictwo.

PiS nie zrobił dla polskiej wsi nic, poza mówieniem, głoszeniem haseł i opowiadaniem głupot na temat tego, jak dobrze nam się żyje. My dzisiaj żyjemy w strachu, niepewności, nie wiemy jak spłacić zobowiązania, które są rosnące.

– podkreśla AgroUnia.

AgroUnia blokada 1

AgroUnia blokada 2

AgroUnia blokada 3

AgroUnia blokada 4

AgroUnia blokada 5

AgroUnia blokada 6

AgroUnia blokada 8

AgroUnia blokada 10

AgroUnia blokada 12

AgroUnia blokada 21

money.pl/fot.Agnieszka Radzik

swiatrolnika.info 2023