Talk icon

Informacje

27-08-2022

Autor: Świat Rolnika

64-latek śmiertelnie postrzelony podczas polowania na Lubelszczyźnie

postrzelony

64-letni mieszkaniec Zamościa został w nocy postrzelony w głowę podczas polowania w gminie Gorzków (Lubelskie). W chwili zdarzenia znajdował się w samochodzie.

Badanie alkomatem wykazało, że 49-letni myśliwy – mieszkaniec gminy Krasnystaw – był trzeźwy – przekazała w sobotę policja, która wyjaśnia okoliczności śmiertelnego zdarzenia. Nie wykluczamy, że do śmierci 64-latka przyczynił się któryś z współuczestników polowania. O dalszych czynnościach zadecyduje prokurator” – dodał nadkom.  Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Mężczyzna śmiertelnie postrzelony podczas polowania 

Nadkom. Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie poinformował, że w nocy z piątku na sobotę doszło do śmiertelnego postrzelenia 64-latka z Zamościa podczas polowania w Piaskach Szlacheckich w gminie Gorzków.

„Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, iż mężczyzna wybrał się na polowanie wraz z trzema kolegami, z których jeden był myśliwym. Po godz. 22, siedząc na tylnej kanapie samochodu marki Suzuki, został śmiertelnie postrzelony w głowę” – przekazał policjant.

Badanie alkomatem wykazało, że 49-letni myśliwy – mieszkaniec gminy Krasnystaw – był trzeźwy. Dwaj jego koledzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

„Wszyscy oni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Nie wykluczamy, że do śmierci 64-latka przyczynił się któryś z współuczestników polowania. O dalszych czynnościach zadecyduje prokurator” – dodał nadkom. Wasilewski.

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia.

postrzelony

Czytaj też: Tragedia na polowaniu; myśliwy nie przeżył ataku dzika

PAP/fot. krasnystaw.policja.gov.pl

swiatrolnika.info 2022