O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

01-12-2021

Autor: Polska Agencja Prasowa

37- latek z Ryk w woj. lubelskim niszczył kapliczki przydrożne

kapliczki przydrożne

Policjanci z Ryk zatrzymali mężczyznę, który uszkodził trzy kapliczki przydrożne na terenie gminy Ryki (Lubelskie).

Sprawcą zniszczeń okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Ryki. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek i przesłuchany w charakterze osoby podejrzanej do popełnienia przestępstwa. Przyznał się do zarzucanych mu czynów, za które grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Sprawę prowadzi Sąd Rejonowy w Rykach.

Trzy kapliczki przydrożne zniszczone

Jak przekazał w środę starszy aspirant Radosław Żmuda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rykach, w listopadzie mieszkanka gminy Ryki przekazała policji informacje, że w okolicznych miejscowościach zostały zniszczone trzy kapliczki przydrożne.

,,Z murowanych kapliczek w miejscowościach Stary Bazanów, Janisze i Oszczywilk zostały strącone krzyże. Jak ustalili ryccy kryminalni sprawcą był 37 - letni mieszkaniec gminy Ryki" – powiedział Żmuda.

Mieszkaniec gminy Ryki przyznał się do winy

Mężczyzna został kapliczki przydrożnezatrzymany w poniedziałek i przesłuchany w charakterze osoby podejrzanej do popełnienia przestępstwa.

"37 - latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale nie tłumaczył się i nie składał obszernych wyjaśnień, które chce złożyć w sądzie" – dodał.

Mężczyzna który zniszczył kapliczki przydrożne będzie odpowiadał za znieważenie przedmiotów czci religijnej lub miejsc przeznaczonych do publicznego wykonywania obrzędów religijnych. Za to grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Sprawę prowadzi Sąd Rejonowy w Rykach.

Przypomnijmy, że ostatnio w woj. lubelskim doszło do jeszcze jednego incydentu. 27-letni mieszkaniec Parczewa w woj. lubelskim wyrzucił do lasu kilka worków śmieci. Policjanci w workach znaleźli awizo z poczty, dzięki któremu ustalili sprawcę wykroczenia.

Czytaj też: Młody traktorzysta zniszczył przystanek autobusowy i próbował uciec

PAP/fot.lubelska.policja.gov.pl

swiatrolnika.info 2023