Talk icon

Informacje

08-08-2022

Autor: Świat Rolnika

Uprawiał konopie indyjskie w... namiotach w swoim mieszkaniu

konopie indyjskie

W Płocku (woj. mazowieckie) w swoim mieszkaniu, w namiotach ustawionych w jednym z pokoi, 28-latek uprawiał konopie indyjskie. 

Plantacja 68 krzewów wyposażona była w specjalny sprzęt, w tym nawadniający i grzewczy. Jej właścicielowi grozi teraz do 10 lat więzienia. "Mężczyzna, 28-letni płocczanin, został zatrzymany i trafił do policyjnej celi" – zaznaczyła asp. Kowalska. Podkreśliła zarazem, iż materiał dowodowy zgromadzony w sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów uprawy i posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Konopie indyjskie uprawiane w namiotach 

Jak poinformowała w poniedziałek asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, tamtejsi funkcjonariusze, zwalczający przestępczość narkotykową, ustalili najpierw, że na jednym z osiedli w tym mieście, w mieszkaniu prowadzona jest nielegalna uprawa konopi indyjskich – do przeszukania wytypowanego miejsca i zatrzymania 28-letniego właściciela plantacji doszło w miniony piątek.

"Okazało się, że mężczyzna w jednym z pokoi, w namiotach uprawiał zakazane rośliny. Plantacja wyposażona była w specjalny sprzęt oświetleniowy, nawadniający i grzewczy" – przekazała asp. Kowalska. Dodała, iż podczas przeszukania mieszkania, oprócz 68 krzewów konopi indyjskich, zabezpieczyli również 700 gramów suszu marihuany, z którego można wytworzyć blisko 700 działek dilerskich, a także kilka gramów amfetaminy.

"Mężczyzna, 28-letni płocczanin, został zatrzymany i trafił do policyjnej celi" – zaznaczyła asp. Kowalska. Podkreśliła zarazem, iż materiał dowodowy zgromadzony w sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów uprawy i posiadania znacznej ilości środków odurzających.

"Prokurator objął 28-latka policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi mu teraz do 10 lat więzienia" – wyjaśniła asp. Kowalska.

konopie indyjskie

Czytaj też: Żniwa między blokami w Lublinie. Chętni będą mogli zebrać konopie

PAP/fot. mazowiecka.policja.gov.pl

swiatrolnika.info 2022