Talk icon

Informacje

08-07-2022

Autor: Karol Pepliński

22-latek znęcał się nad kotem. Zwyrodnialec trafił do aresztu

znęcał się nad kotem

22-latek, który znęcał się nad kotem i publikował materiały o tym na portalach społecznościowych, trafi na 3 miesiące do aresztu.

Zdecydował o tym Sąd Rejonowy w Gdyni. Mundurowi ustalili, że 22-latek podczas nieobecności właściciela kota krępował zwierzę kablem, a następnie publikował materiały o tym na portalach społecznościowych. Mężczyzna został zatrzymany w środę i grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Znęcał się nad kotem

Policja w Gdyni poinformowała, że 22-latek, który znęcał nad kotem i publikował nagrania z tego zajścia w Internecie, został w piątek doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Gdyni, gdzie odbyło się jego przesłuchanie.

Jak przekazała oficer prasowa KMP w Gdyni podkom. Jolanta Grunert, funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie dla mężczyzny tymczasowego aresztu. Dodała, że prokuratura przychyliła się do wniosku, a Sąd Rejonowy w Gdyni podtrzymał decyzję i 22-latek trafił na 3 miesiące do aresztu.

Mężczyzna został zatrzymany w środę przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Gdyni–Oksywiu. Mundurowi ustalili, że 22-latek podczas nieobecności właściciela kota krępował zwierzę kablem, a następnie publikował materiały o tym na portalach społecznościowych.

Policjanci w trakcie śledztwa zabezpieczyli materiał dowodowy, między innymi telefon komórkowy. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami grozi kara do 5 lat więzienia. Kot trafił do OTOZ Animals.

znęcał się nad kotem

Czytaj też: 66-latka zakopała szczenięta żywcem. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

PAP/fot. OTOZ Animals

swiatrolnika.info 2023