PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Żywienie zwierząt / Siemianka-Świsłocz kolejnym przejściem granicznym z kontrolą pasz

Siemianka-Świsłocz kolejnym przejściem granicznym z kontrolą pasz

Autor: Tomasz Racki 2022-01-09 16:11:24
Siemianka-Świsłocz

Siemianka-Świsłocz ma być kolejnym przejściem granicznym, na którym będzie prowadzona kontrola graniczna pasz - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego w RCL.

Chodzi o projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu przejść granicznych, na których może być dokonywana kontrola graniczna pasz i pasz leczniczych. Proponowana zmiana ma wejść z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Siemianówka-Świsłocz skontroluje pasze

Projekt rozszerza istniejący wykaz o kolejowe przejście Siemianówka-Świsłocz, na którym dokonywana będzie kontrola pasz niezawierających materiałów pochodzących z tkanek zwierząt. W uzasadnieniu do projektu napisano, że podjęcie tej inicjatywy "wynika z potrzeby uruchomienia odpraw weterynaryjnych na kolejowym przejściu granicznym Siemianówka-Świsłocz".Siemianowka swislocz 2

Proponowana zmiana ma wejść z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

W związku z planowanym rozszerzeniem wykazu przejść granicznych, na których można dokonywać kontroli pasz niezawierających tkanek pochodzących od zwierząt, o Siemianówkę-Świsłocz resort rolnictwa proponuje także zmianę rozporządzenia w sprawie terytorialnego zakresu działania oraz siedzib powiatowych i granicznych lekarzy weterynarii.

Zgodnie z projektem, który opublikowano we wtorek, obecny terytorialny zakres działania granicznego lekarza weterynarii w Kuźnicy Białostockiej zostanie rozszerzony o wymienione wyżej przejście graniczne.

Także ta zmiana ma wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Czytaj także: Białko owadzie do produkcji pasz dla drobiu i trzody chlewnej wzmocni rozwój HiProMine

PAP/fot. wikimedia