PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Zwierzęta futerkowe / Zarzecki na Twitterze: Zostawcie nas w spokoju!

Zarzecki na Twitterze: Zostawcie nas w spokoju!

Autor: Monika Faber 2021-05-13 07:45:00
Zarzecki

Nie ma zgody na likwidację jakiejkolwiek gałęzi rolnictwa – pisze Jacek Zarzecki na Twitterze. To odpowiedź na informacje, do których dotarł portal Świat Rolnika Info. Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez portal Świat Rolnika Info wynika, że poseł Katarzyna Piekarska (KO) planuje złożyć kolejny już projekt ustawy, która wprowadza zakaz hodowli futerkowej.

PO uderza w polskie rolnictwo

Z nieoficjalnych informacji portalu Świat Rolnika Info wynika, że dokument ma trafić do laski marszałkowskiej już dziś. Jest to kolejny efekt antyhodowlanej i antyrolniczej działalności polityk Koalicji Obywatelskiej. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w projekcie – co ma odróżniać go od Piątki dla zwierząt autorstwa PiS – nie znajdą się przepisy dotyczące zakazu uboju rytualnego. Dokument będzie przewidywał tylko zakaz hodowli zwierząt futerkowych.

Czytaj też: Jacek Zarzecki do ekologów w Senacie: Albo mówimy faktach albo o filmikach na YouTubie

Zarzecki broni rolników

Sprzeciw wobec ideologicznych pomysłów organizacjiZarzecki 02 antyhodowlanych zapowiedziało już wiele związków rolniczych. Wsparcie dla hodowców wyraził również Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

Nie ma zgody na likwidację jakiejkolwiek gałęzi rolnictwa. Każda próba zakazu hodowli zwierząt futerkowych spotka się ze sprzeciwem całego środowiska rolniczego.

– pisze na Twitterze.

Jak dodaje prezes PZHiPBM, polscy rolnicy nie zapomną Platformie Obywatelskiej, że ta jest przeciwko nim.

Jeżeli PO chce ostatecznie odciąć się od rolników to jest na dobrej drodze. Zostawcie nas w spokoju!

– dodaje.

fot.AR/fot.twitter