PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Trzoda chlewna / Prosięta uratowane! Policjanci i mieszańcy uratowali z pożaru 500 prosiąt

Prosięta uratowane! Policjanci i mieszańcy uratowali z pożaru 500 prosiąt

Autor: Magdalena Podgórska 2022-07-07 11:56:00
prosięta

W Mochowie Nowym na w województwie mazowieckim doszło do dużego pożaru chlewni. Znajdujące się w budynku prosięta zostały uratowane. 

Policjanci z posterunku w Gozdowie (woj. mazowieckie) wspólnie z mieszkańcami wyprowadzili z płonącego chlewu 500 prosiąt – poinformował st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Pożar w Mochowie Nowym

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w miejscowości Mochowo Nowe. "Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Gozdowie zostali skierowani na pilną interwencję, gdzie według zgłoszenia doszło do pożaru chlewni. Mundurowi pojechali na miejsce zgłoszenia, gdzie zobaczyli płonący budynek gospodarczy, w którym były zwierzęta. Ogień rozprzestrzenił się na cały dach chlewni, paliła się więźba dachowa" – podkreślił st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki.

prosięta uratowane

Prosięta uratowane

"Policjanci bez wahania przystąpili do pomocy w wyprowadzeniu zwierząt z płonącej chlewni. Dzięki szybkiej reakcji policjantów uratowano 500 prosiąt" – tłumaczył.

Wskazał, że po kilku minutach na miejsce przyjechała straż pożarna, która ugasiła pożar. "Strażacy wspólnie z policjantami przy użyciu specjalistycznego sprzętu wyprowadzili ostatnie sztuki zwierząt. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wokół płonącego budynku oraz zadbali, by zwierzęta nie rozeszły się po okolicy i nie stworzyły zagrożenia w ruchu drogowym" – podał.
"Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było wyładowania atmosferyczne w trakcie burzy, a dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji nie było ofiar" – dodał st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki.

Czytaj także: Pożar hali maszyn i bel siana. Straty sięgają pół miliona euro

PAP/fot. pixabay