PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Trzoda chlewna / Produkcja wieprzowiny – Wielka Brytania notuje spadki z końcem roku

Produkcja wieprzowiny – Wielka Brytania notuje spadki z końcem roku

Autor: Sebastian Wroniewski 2020-12-18 09:00:00
Produkcja wieprzowiny

Według najnowszego raportu Defra (Departament Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich) produkcja wieprzowiny w Wielkiej Brytanii w listopadzie wyniosła 83,9 tysiąca ton. To o 2 procent (1600 ton) mniej w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Główną przyczyną trendu spadkowego był spadek mocy produkcyjnych zakładów przetwórczych i rzeźni w związku z wybuchem koronawirusa wśród pracowników.

Produkcja wieprzowiny – w Anglii, Walii i Szkocji w listopadzie ubój netto świń spadł o 8 procent

Jednak produkcja wieprzowiny w okresie styczeń-listopad wyniosła 898,1 tysiąca ton, czyli o 2 procent więcej w porównaniu do analogicznego okresu w 2019 roku. W sumie w listopadzie poddano ubojowi 908,7 tysiąca sztuk świń, czyli o 6 procent (53,3 tysiąca sztuk) mniej niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku i o 7 procent mniej niż w październiku 2020 roku.

W Anglii, Walii i Szkocji w listopadzie ubój netto świń spadł o 8 procent (62 tysięcy sztuk). Jednak w Irlandii Północnej przepustowość była o 5 procent wyższa niż w ubiegłym roku

– według analityka ADHB Bronwyn Magee.

Średnia masa tuszy wyniosła w zeszłym miesiącu 89,1 kilograma, co oznacza wzrost o 0,82 kilograma od października i 3,59 kilograma więcej niż w listopadzie ubiegłego roku.

Chociaż wzrost masy tuszy jest trendem długoterminowym, ten duży wzrost jest prawdopodobnie wynikiem opóźnionego uboju z powodu wybuchu koronawirusa w rzeźniach

– powiedział Magee.

Czytaj też: Eksport wieprzowiny – Kanada notuje rekordowe wolumeny dostaw!

Produkcja wieprzowiny w Chinach w pełni ożywi się w pierwszej połowie przyszłego roku

Oczekuje się, że produkcja wieprzowiny w ChinachProdukcja wieprzowiny 028 całkowicie się poprawi w pierwszej połowie 2021 roku

– poinformowało chińskie ministerstwo rolnictwa .

Ministerstwo poinformowało, że pod koniec listopada liczba żywych świń i macior hodowlanych osiągnęła ponad 90 procent poziomów obserwowanych w normalnych latach.

Liczebność loch hodowlanych monitorowanych przez ministerstwo wzrosła w tym okresie do ponad 41 milionów, podczas gdy liczebność żywych świń przekroczyła 400 milionów.

Według ministerstwa w ubiegłym miesiącu liczba nowonarodzonych prosiąt w gospodarstwach liczących ponad 500 sztuk świń osiągnęła ponad 31 milionów, co stanowi wzrost o 94,1 procenta w porównaniu z początkiem roku.

Oczekuje się, że produkcja wieprzowiny w Chinach wzrośnie o 30 procent rok do roku w nadchodzące święta Nowego Roku i Święta Wiosny, co sprawi, że ogólna cena będzie niższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku

– powiedział Wei Hongyang, urzędnik ministerstwa.

Chiny od początku 2020 roku podejmują działania mające na celu zwiększenie podaży, w tym uwalniają rezerwy mrożonej wieprzowiny i zwiększają import.

Aby złagodzić skutki nowej epidemii koronawirusa, Chiny zwiększyły wsparcie finansowe, takie jak dotacje i pożyczki dla głównych regionów w których odbywa się produkcja wieprzowiny, aby ją pobudzić i zachęcić do inwestycji.

meatinfo.ru/fot.Wikimedia/Pixnio


Autor: Świat Rolnika

Łupież różowy – niegroźna choroba występująca u świń


Autor: Świat Rolnika

Atrezja odbytu u świń – nieuleczalny brak otworu odbytnicy


Autor: Sebastian Wroniewski

Womitoksykoza – zanieczyszczenie pasz, powodujące wymioty u świń


BULT SMOGOWICZE