PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Trzoda chlewna / MHP zawiesiło prace zakładu produkcyjnego w obwodzie donieckim

MHP zawiesiło prace zakładu produkcyjnego w obwodzie donieckim

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-04-08 16:30:00
MHP

W związku z zaostrzeniem działań wojennych w obwodzie donieckim MHP informuje o czasowym zawieszeniu jednego ze swoich przedsiębiorstw. 

Jak poinformowało biuro prasowe, chodzi o zakład PJSC "Ukraiński Boczek". „Mimo trudów wojny firma przez ponad miesiąc zapewniała działalność operacyjną ukraińskiego przedsiębiorstwa, wspierało dostawy surowców niezbędnych do produkcji i logistyki wyrobów gotowych. Jednak sytuacja w obwodzie donieckim pogarsza się” – przekazano w komunikacie. 

MHP zamyka zakład w obwodzie donieckim

Według Ministerstwa Obrony Ukrainy siły okupacyjne Federacji Rosyjskiej nadal koncentrują duże siły na wschodzie kraju. Dalsza ofensywa okupantów w obwodzie donieckim zwiększa ryzyko i niebezpieczeństwa dla życia pracowników firmy i uniemożliwia działanie. 

Największą wartością dla firmy jest życie ludzkie, dlatego firma jest zmuszona czasowo zawiesić pracę „Ukraińskiego Boczku”, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom. 

„Firma pomaga pracownikom zakładu w ewakuacji. Część pracowników przenosimy do innych przedsiębiorstw i zapewniamy tymczasowe zakwaterowanie. Wszyscy pracownicy firmy otrzymają rekompensatę finansową” – dodało MHP.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu ukraińscy hodowcy świń zwrócili się z apelem o pilną pomoc. Obecnie bezpieczeństwo żywnościowe Ukrainy jest zagrożone. W szczególności dotyczy to podaży białka zwierzęcego. Wielu hodowców świń nie może sprzedawać swoich zwierząt na rzeź. Tradycyjne łańcuchy dostaw są zerwane. Dlatego też dostęp do niektórych dodatków paszowych i leków weterynaryjnych jest bardzo ograniczony dla ukraińskich hodowców.

MHP

Firma stara się uruchomić inne zakłady

Obecnie MHP aktywnie pracuje nad uruchomieniem innych zakładów produkcyjnych w celu dalszego dostarczania Ukraińcom wysokiej jakości produktów TM „Bashchynsky”, który jest produkowany w przedsiębiorstwie „Ukraiński Boczek”. Jednak takie uruchomienie wymaga dodatkowego czasu, dlatego firma informuje partnerów o możliwości czasowych opóźnień w dostawach produktów TM "Bashchinsky". 

„Jesteśmy przekonani, że firmy przyjmą to przesłanie jako odpowiedzialni partnerzy, którzy rozumieją, że bezpieczeństwo pracowników na wojnie jest dla nas priorytetem. Jesteśmy również pewni, że razem ze wszystkimi naszymi partnerami będziemy w stanie poradzić sobie z przejściowymi trudnościami. Jednocześnie MHP nadal widzi dla siebie kluczowe zadanie – utrzymanie bezpieczeństwa żywnościowego na Ukrainie, dlatego dołoży wszelkich starań, aby wznowić dostawy wyrobów mięsnych i wędliniarskich dla ukraińskich konsumentów” – przekazano w komunikacie.

Czytaj też: MHP wznawia eksport drobiu pomimo trudnych warunków wojennych

agravery.com/fot.Twitter/Wikimedia


Autor: Świat Rolnika

POLPIG ma nowy pomysł na walkę z afrykańskim pomorem świń (ASF)


Autor: Mateusz Chrząszcz

Polski rynek trzody chlewnej przechodzi w stan stagnacji


Autor: Sebastian Wroniewski

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP ma już 100 lat


BULT SMOGOWICZE