PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Trzoda chlewna / Hodowla trzody chlewnej na Filipinach spada w trzecim kwartale

Hodowla trzody chlewnej na Filipinach spada w trzecim kwartale

Autor: Sebastian Wroniewski 2020-12-28 16:45:31
Hodowla trzody chlewnej

W gospodarstwach domowych i przemysłowych na Filipinach, hodowla trzody chlewnej ogółem zmniejszyła się odpowiednio o 5,4% i 27%, a produkcja w segmentach wyniosła 68,8% i 31,2%. W porównaniu do poziomu z tego samego kwartału 2019 roku spadki produkcji odnotowało w tym okresie sześć regionów, przy czym największy spadek odnotowano w Centralnym Luzonie (-45,6%).

Hodowla trzody chlewnej na Filipinach

Łączna hodowla trzody chlewnej od lipca do września 2020 roku wyniosła 508,91 tys. ton żywej wagi (-7,7% w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku - 551,62 tys. ton).

W porównaniu do poziomu z tego samego kwartału 2019 roku spadki produkcji odnotowało w tym okresie sześć regionów, przy czym największy spadek odnotowano w Centralnym Luzonie (-45,6%). W regionie tym hodowla trzody chlewnej wyniosła w tym kwartale 55,95 tys. ton wobec 102,92 tys. ton w analogicznym kwartale roku poprzedniego.

Średnia cena świń przeznaczonych do uboju od lipca do września 2020 r. wynosiła 104,73 peso filipińskich (2,18 USD) za kilogram żywej wagi (+ 1,1% rok do roku peso filipińskich 103,61 (2 16 USD) za kilogram).

Polskie karpie na topie! Polska największym producentem karpia w UE

Hodowla trzody chlewnej notuje szybki wzrost w Chinach

Hodowla trzody chlewnej w Chinach notuje znacznieHodowla trzody chlewnej szybszą odbudowę stad po afrykańskim pomorze świń, niż to wcześniej zakładano. Według chińskiego ministerstwa rolnictwa producenci trzody chlewnej otworzyli około 12 500 nowych dużych ferm trzody chlewnej i w pierwszych trzech kwartałach roku ponownie uruchomili ponad 13 000 istniejących ferm.

Podaż wieprzowiny na zbliżające się obchody Nowego Roku w Chinach będzie o 30 procent większa niż rok temu

– poinformowało chińskie Ministerstwo Rolnictwa.

Szybkie ożywienie jakie notuje hodowla trzody chlewnej, oprócz dużego importu wieprzowiny i zmienionego popytu konsumentów, poprawiłoby podaż wieprzowiny o około 30 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Jednocześnie ceny wieprzowiny znacznie spadłyby w porównaniu z rokiem ubiegłym

– przekazało chińskie ministerstwo.

Według ministerstwa chińscy producenci trzody chlewnej otworzyli około 12 500 nowych dużych ferm trzody chlewnej i ponownie uruchomili ponad 13 000 istniejących gospodarstw w pierwszych trzech kwartałach roku. Odbudowa chińskiej populacji świń została dokonana znacznie szybciej i lepiej niż oczekiwano po zdziesiątkowaniu liczby zwierząt o co najmniej 40 procent z powodu afrykańskiego pomoru świń.

meatinfo.ru/fot.pixabay


Autor: Świat Rolnika

Łupież różowy – niegroźna choroba występująca u świń


Autor: Świat Rolnika

Atrezja odbytu u świń – nieuleczalny brak otworu odbytnicy


Autor: Sebastian Wroniewski

Womitoksykoza – zanieczyszczenie pasz, powodujące wymioty u świń


BULT SMOGOWICZE