PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Trzoda chlewna / Eksport wieprzowiny z Kanady wzrósł o prawie 22%

Eksport wieprzowiny z Kanady wzrósł o prawie 22%

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-01-21 16:45:11
Eksport wieprzowiny

Mimo pandemii koronawirusa, eksport wieprzowiny z Kanady wzrósł o prawie 22% w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 r. i wyniósł 4,2 mld dolarów wartościowo. Liderem pozostają Chiny, ale wzrost dostaw zanotowano również w przypadku Japonii czy USA. Również USA zanotowało wzrost jeśli chodzi o eksport mięsa wieprzowego.

Eksport wieprzowiny z Kanady

Eksport wieprzowiny kanadyjskiej i produktów mięsnych według najnowszych danych (styczeń-październik 2020 r.) wzrósł o 21,9% w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 r. i wyniósł 4,2 mld dolarów wartościowo.

Chiny są liderem we wszystkich kierunkach eksportu: sprzedaż kanadyjskiej wieprzowiny do tego kraju osiągnęła 1,4 miliarda dolarów (+ 191,9%). Japonia była drugim miejscem przeznaczenia dla kanadyjskiej wieprzowiny i produktów wieprzowych. Przez 10 miesięcy ten produkt został sprzedany za 1,2 miliarda dolarów (+ 3,1%). Trzecie miejsce na liście importerów wieprzowiny z Kanady to USA. Eksport wieprzowiny do sąsiedniego kraju osiągnął 1 mld dolarów (+ 3,1%).

Również w okresie styczeń-październik ubiegłego roku zauważalny był wzrost eksportu kanadyjskiej wieprzowiny do Wietnamu - do 48 200 000 dolarów. To o 317,1% więcej niż w pierwszych dziesięciu miesiącach 2019 roku.

Podgrzewacze tytoniu – kto chce je traktować nie fair? Kto bardzo się pomylił?

Eksport wieprzowiny – USA notuje wzrost dostaw na wielu rynkach

Również USA zanotowało wzrost jeśli chodzi Eksport wieprzowiny o eksport wieprzowiny. Chociaż Chiny i Hongkong pozostają głównym celem na eksport z USA, dane pokazały wzrosty na kilku kluczowych rynkach. Eksport do Japonii był największy od kwietnia i wyniósł 34 854 ton (18 procent więcej niż rok temu) i osiągnął wartość 146,9 miliona dolarów (wzrost o 20 procent).

Eksport wieprzowiny do Japonii w okresie styczeń-październik wzrósł ilościowo o 4 procent (318 962 tony) i o 6 procent pod względem wartości (1,34 miliarda dolarów). Wieprzowina z USA nadal zwiększa swój udział w japońskim imporcie, odzwierciedlając niższe cła wynikające z umowy handlowej między USA a Japonią oraz duży popyt konsumentów na kiełbasy i inne przetworzone produkty wieprzowe.

Eksport wieprzowiny do Meksyku w październiku był największy od marca i wyniósł 60 798 ton, o 11 procent więcej niż rok wcześniej i wyceniony na 104,8 miliona dolarów (wzrost o 8 procent). Eksport do Meksyku w okresie styczeń-październik jest nadal o 6 procent niższy pod względem wielkości (551 691 ton) i o 12 procent pod względem wartości (895,5 miliona dolarów) w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale amerykańska wieprzowina jest dobrze przygotowana na mocny koniec 2020 roku na meksykańskim rynku. Do października Meksyk odpowiadał za 69 procent amerykańskiego eksportu szynki i łopatki przy wolumenie prawie 370 000 ton (o 3 procent więcej niż rok wcześniej).

meatinfo.ru/fot.Pixabay


Autor: Michał Rybka

USDA: Unijny eksport wieprzowiny będzie największym na świecie


Autor: Świat Rolnika

POLPIG: Nie karzmy rolników, którzy walczą z ASF


Autor: Świat Rolnika

Łupież różowy – niegroźna choroba występująca u świń


BULT SMOGOWICZE