PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Trzoda chlewna / Brazylijski sektor hodowlany obawia się niedoboru zbóż

Brazylijski sektor hodowlany obawia się niedoboru zbóż

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-06-16 19:00:00
Brazylijski sektor hodowlany

Rząd próbuje uspokoić brazylijski sektor hodowlany, który domaga się obniżek podatków od importu zbóż w obliczu możliwego wystąpienia niedoborów.

Brazylijski sektor hodowlany najprawdopodobniej ograniczy podaż drobiu i wieprzowiny

Brazylijski sektor hodowlany obawia się niedoboru kukurydzy i soi z powodu wysokich cen i zachowań spekulacyjnych ze strony producentów zbóż. Jest to szczególna sytuacja, biorąc pod uwagę, że w tym roku Brazylia spodziewa się największej w historii produkcji zbóż, wynoszącej około 271 milionów ton.

Chociaż ceny kukurydzy ostatnio nieco spadły na rynku międzynarodowym, sektor trzody chlewnej i drobiu powtórzył, że rząd powinien interweniować, aby zapobiec zbyt dużemu wzrostowi kosztów.

W bezpośrednim ostrzeżeniu skierowanym do brazylijskiego prezydenta Jaira Bolsonaro wyszczególniono ryzyko wzrostu cen podstawowych produktów, takich jak drób i wieprzowina. Eksperci argumentowali również, że brazylijski sektor hodowlany prawdopodobnie ograniczy podaż tych towarów.

Prezydenci muszą interweniować, ponieważ na stołach Brazylijczyków może nie być nic, jeśli rząd nie zadziała szybko. Nie oznaczałoby to braku towaru, ale dostępność mogłaby się zmniejszyć.

Wpłynęłoby to na biednych ludzi

– powiedział prezes brazylijskiego stowarzyszenia białek zwierzęcych (ABPA), Ricardo Santin, podczas publicznej audytorium w Izbie Deputowanych.

Czytaj też: Przemysł mięsny w Hiszpanii kwitnie i łączy społeczeństwo

Brazylijski sektor hodowlany chce spotkać się z Prezydentem Bolsonaro

Według Santina brazylijski sektor hodowlanyBrazylijski sektor hodowlany 02 chce spotkać się z prezydentem, aby porozmawiać o sytuacji, w jakiej się znajduje, co oznacza wzrost kosztów kukurydzy o 180 procent, soi o 140 procent, tektury o 68 procent i oleju napędowego o 30 procent od 2019 roku.

Santin zidentyfikował proces spekulacji cenami kukurydzy, gdy hodowcy zbóż nadal widzą tendencje wzrostowe na rynkach międzynarodowych.

W konsekwencji Santin zwraca się o zwolnienie z podatków federalnych od importu i komercjalizacji zagranicznego zboża. Brazylijski sektor hodowlany chce również uzyskać zezwolenie na import transgenicznych odmian kukurydzy ze Stanów Zjednoczonych.

Silvio Farnese, dyrektor ds. komercjalizacji i zaopatrzenia w Ministerstwie Rolnictwa, powiedział, że pomimo trudności fiskalnych jest możliwość zwolnienia podatków federalnych od importu i komercjalizacji kukurydzy, aby zmniejszyć presję na koszty rolników.

Zachęca też do zwiększenia produkcji zbóż na kolejne żniwa i wierzy w obniżkę cen w dłuższej perspektywie.

Nie brakuje produktów. To najważniejsza rzecz, jaką sektor przechodzi, ale są w stanie kontynuować

– dodał.

poultryworld.net/fot.Pixabay


Wykryto kolejne ognisko ASF w Polsce. Koszmar hodowców powraca

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-30 12:30:00

Pogłowie świń w Niemczech zmniejszyło się w 2022 roku

Autor: Świat Rolnika 2022-06-29 12:00:00

Wieprzowina będzie droga. Ceny rosną w całej Europie

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-29 08:26:00

BULT SMOGOWICZE