PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Trzoda chlewna / ASF w Niemczech: Obecnie 322 potwierdzone przypadki u dzików

ASF w Niemczech: Obecnie 322 potwierdzone przypadki u dzików

Autor: Sebastian Wroniewski 2020-12-19 10:49:45
ASF w Niemczech

Jak wynika z systemu chorób zwierząt, w Brandenburgii odnotowano dalsze przypadki ASF. Obecnie są łącznie 322 potwierdzone przypadki ASF w Niemczech. Stada świń domowych nadal są wolne od wirusa. Bawaria chce jeszcze bardziej wzmocnić środki przeciwko rozprzestrzenianiu się ASF . Według ministra środowiska Bawarii, Thorstena Glaubera, jednym z celów jest w razie potrzeby aktywne wspieranie innych landów, aby jak najszybciej ograniczyć obecność wirusa.

ASF w Niemczech – kolejne przypadki w Brandenburgii

Już 322 potwierdzone przypadki ASF w Niemczech. Instytut Friedricha Loefflera (FLI) potwierdził 16 kolejnych przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików w Brandenburgii. Przypadki dzików występowały w dwóch powiatach:

  • sześć dzików zakażonych ASF zostało zgłoszonych w regionie Spree-Neisse,
  • w okręgu Pder-Spree zgłoszono dziesięć dzików zakażonych ASF.

Ogółem wartość przypadków ASF w Brandenburgii od wrześniowego wybuchu epidemii wyniosła 307. Ponadto w saksońskim okręgu Görlitz jest 15 przypadków. W ciągu ostatnich kilku miesięcy w Niemczech zarejestrowano 322 przypadki ASF u dzików. ASF w Niemczech nadal nie zaatakował świń domowych, których stada są nadal wolne od wirusa.

Przegląd lokalizacji potwierdzonych przypadków ASF u dzików

  • Spree-Neisse (BB) – 20 przypadków,
  • Odra-Szprewa (BB) – 190 przypadków,
  • Görlitz (SN) – 15 przypadków,
  • Märkisch-Oderland (BB) – 97 przypadków.

Hodowla zwierząt futerkowych – wysokie standardy to klucz do sukcesu

ASF w Niemczech – Bawaria buduje ogrodzenie na granicy

Bawaria chce jeszcze bardziej wzmocnić środki ASF w Niemczechprzeciwko rozprzestrzenianiu się ASF w Niemczech. Tło stanowił pierwszy przypadek afrykańskiego pomoru świń w sąsiedniej Saksonii.

Według ministra środowiska Bawarii, Thorstena Glaubera, jednym z celów jest w razie potrzeby aktywne wspieranie innych landów, aby jak najszybciej ograniczyć obecność wirusa ASF w Niemczech. Na przykład materiał ogrodzeniowy został już udostępniony w Saksonii . Poza tym lokalne władze robią wszystko co się da, by zapobiec wybuchowi śmiertelnej choroby świń w Bawarii. Na przykład wzdłuż autostrad na obszarze graniczącym z Turyngią, Saksonią i Czechami wzniesione zostaną stałe ogrodzenia chroniące przed zwierzyną.

Prace budowlane na łącznej długości 500 kilometrów dobiegają końca. Ponadto kolejne 3 miliony euro zostanie zainwestowane w dodatkowy materiał do budowy ogrodzenia

– mówi Thorsten Glauber.

Ogrodzenia można ustawić w sposób ukierunkowany, a odpowiedzialne władze na miejscu mogą uzyskać wsparcie w tworzeniu stref podstawowych w przypadku wybuchu epidemii w Bawarii.

agrarheute.com/fot.pixabay


Wykryto kolejne ognisko ASF w Polsce. Koszmar hodowców powraca

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-30 12:30:00

Pogłowie świń w Niemczech zmniejszyło się w 2022 roku

Autor: Świat Rolnika 2022-06-29 12:00:00

Wieprzowina będzie droga. Ceny rosną w całej Europie

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-29 08:26:00

BULT SMOGOWICZE