PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla /Ptasia grypa – Japonia zutylizuje 850 tysięcy kurczaków!

Ptasia grypa – Japonia zutylizuje 850 tysięcy kurczaków!

Autor: Sebastian Wroniewski 2020-11-24 13:00:00
Ptasia grypa

Japońska prefektura Kagawa dokona uboju 850 000 kurczaków na dwóch fermach drobiu po tym, jak została na nich wykryta ptasia grypa na początku listopada – podały lokalne władze w oświadczeniu.

Ptasia grypa – szósty i siódmy przypadek w prefekturze Kagawa

Będą to szósty i siódmy przypadek ptasiej grypy w zachodniej prefekturze Kagawa i największy odstrzał, jaki przeprowadzono jednorazowo od czasu, gdy w tym miesiącu ptasia grypa została po raz pierwszy wykryta u drobiu

– przekazała prefektura.

Kurczaki na dwóch farmach w mieście Mitoyo uzyskały wynik pozytywny we wstępnym badaniu na ptasią grypę w czwartek, po tym, jak gospodarstwa powiadomiły rząd prefektury o wzroście liczby martwych kurczaków.

Lokalne władze podały, że potwierdziły, że infekcja była wysoce patogennym szczepem ptasiej grypy H5 na podstawie testów genetycznych przeprowadzonych w piątek.

Urzędnik powiedział, że prefektura dokonała już uboju około 460 000 kurczaków w ostatnich czterech przypadkach.

Ptasia grypa w Japonii ostatni raz miała miejsce w styczniu 2018 roku, kiedy 91000 kurczaków na farmie w mieście Sanuki, również w prefekturze Kagawa, zostało poddanych ubojowi z powodu szczepu ptasiej grypy H5N6

– przekazuje japońskie ministerstwo rolnictwa.

Czytaj też: Eksport drobiu – przychody z eksportu brazylijskiego kurczaka spadły

Ptasia grypa – Tajwan wstrzymuje import drobiu z Japonii

Tajwan usunął Japonię ze swojej listy krajów wolnychPtasia grypa 025 od ptasiej grypy i zakazał importu produktów drobiowych z tego kraju, po potwierdzeniu epidemii na tamtejszych fermach, przekazało Biuro Inspekcji Zdrowia Zwierząt i Roślin i Quarantine (BAPHIQ)

Aby ptasia grypa nie rozszerzyła się na na Tajwan, BAPHIQ przekazał, że zakazuje importu żywego drobiu z Japonii, a także jaj i nawozów zawierających kurze odchody.

Tajwan już wcześniej zakazał importu mięsa drobiowego z Japonii, co oznacza, że ​​nowy zakaz jest w rzeczywistości kompleksowy. Według statystyk BAPHIQ, od 2018 roku Tajwan importował z Japonii 266 ton jaj, 816 żywych ptaków i 2925 ton nawozu zawierającego kurze obornik.

Biuro stwierdziło, że ściśle monitoruje doniesienia o wybuchach ptasiej grypy za granicą, w tym ostatnie doniesienia o wirusie na farmach w Holandii i Wielkiej Brytanii. Według BAPHIQ ptasia grypa szczepu H5N8 została ostatnio wykryta również w populacjach dzikich ptaków w Korei Południowej i Japonii.

meatinfo.ru/fot.Pxfuel


Autor: Sebastian Wroniewski

PIORiN podejmuje działania w związku z wojną na Ukrainie


Autor: Sebastian Wroniewski

Soja wysokobiałkowa oraz korzyści z jej upraw dla rolników


Autor: Mateusz Chrząszcz

Pierwszy tygodniowy spadek ceny ropy od połowy grudnia 2021


BULT SMOGOWICZE