PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla /Protest rolników. Hałas: Nie damy się poróżnić, nie damy się nagiąć!

Protest rolników. Hałas: Nie damy się poróżnić, nie damy się nagiąć!

Autor: Adam Szewczyk 2020-10-13 18:30:00
Protest rolników

Dziś w Warszawie odbył się kolejny już protest rolników przeciwko tak zwanej ,, Piątce dla zwierząt". Protestujący twierdzą, że nowa ustawa forsowana przez PiS i organizacje antyhodowlane uderzają w polskie rolnictwo. Głos podczas manifestacji pod Sejmem zabrała przewodnicząca Solidarności Rolników Indywidualnych oraz posłanka Prawa i Sprawiedliwości Teresa Hałas.

Protest rolników – posłanka Prawa i Sprawiedliwości krytycznie o propozycjach premiera

Protestujący rolnicy domagają się wycofania ze szkodliwej ustawy. Dzisiejszy protest rolników jest już kolejnym z serii. Poprzedni odbył się w całej Polsce i polegał na blokowaniu dróg krajowych. Według organizatorów zablokowano ich ponad setkę, a w niektórych miejscach rolnicy wylali również obornik.

Organizatorzy zapowiadają, że jeśli dzisiejszy protest rolników nie przyniesie skutku, zintensyfikują swoje działania i będą protestować tak długo, aż w końcu rząd ich wysłucha.

Po dotarciu manifestacji pod Sejm głos zabrała między innymi posłanka PiS Teresa Hałas, która wyraziła zadowolenie, że wszystkie środowiska rolnicze wspólnie walczą o polską wieś.

Cieszę się kochani, że wspólnie walczymy o polską wieś, że już dzisiaj nie dajemy się dzielić. Że sprawy i wszystkie problemy są naszymi wspólnymi. Nasz ostatni plakat z wczorajszego dnia to “Jeden z drugim”, bądźmy jeden z drugim. Po tej nieszczęsnej konferencji prasowej w której pan premier z panem ministrem zapowiedział to co zapowiedział, nie damy się poróżnić. Nie damy się nagiąć na to byśmy zaakceptowali ten projekt z tymi poprawkami rządowymi o których chciałam powiedzieć, że dziś w Senacie będą prezentowane jako wnioski mniejszości. A to dzięki też naszym senatorom z PiSu, to my ratujemy honor tej partii, która naprawdę obiecywała, że polska wieś jest priorytetem

Czytaj też: Protest rolników w Warszawie. Kołodziejczak: Andrzej Lepper patrzy na nas z góry i jest dumny!

Protest rolników – walczymy i będziemy walczyć, by ta ustawa całkowicie znikła z parlamentu

Dzisiejszy protest rolników był wymierzony nieProtest rolnikow 029 tylko w skandaliczne pomysły partii rządzącej, ale także poszczególnych polityków. Między Innymi nowo mianowanego ministra rolnictwa Grzegorza Pudę, który zastąpił Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który cieszył się dużym poparciem wśród rolników. Teresa Hałas w swoim wystąpieniu również nawiązała do osoby byłego ministra rolnictwa:

Witam kolegów senatorów zresztą w klubie, bo niebawem zostaną pewnie zawieszeni jak my posłowie, razem z naszym ministrem rolnictwa. Szanowni Państwo, żeby dzisiaj dochodziło do takich skandali gdzie uczeń uczy mistrza, że nie odrobił lekcji. Że jakiś młody działacz PiSu uczy pana ministra Ardanowskiego, że nie odrobił lekcji, do czego to jest podobne? Szanowni Państwo walczymy i będziemy walczyć, by ta ustawa całkowicie znikła z parlamentu. Lobbujemy i prosimy senatorów ze wszystkich ugrupowań, żeby tej ustawy nie poparli i żeby wniosek o odrzucenie ustawy w całości został przegłosowany.

fot.Youtube