PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Hodowla innych zwierząt / Złodziej uli zatrzymany. Kradł ule z rodzinami pszczelimi

Złodziej uli zatrzymany. Kradł ule z rodzinami pszczelimi

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-29 13:33:00
złodziej uli

Złodziej uli wreszcie został ujęty przez funkcjonariuszy policji. Postawiono mu zarzuty. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. 

27 czerwca 2022 roku, policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli, podejrzanego o kradzieże uli z terenu powiatów zduńskowolskiego oraz łaskiego na szkodę dwóch pszczelarzy. Łącznie ukradł 8 uli wraz z rodzinami pszczelimi . Straty oszacowano na 14 500 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ule wraz z "domownikami" wróciły do właścicieli” – pisze policja. 

Złodziej uli pójdzie siedzieć

„Kryminalni ze zduńskowolskiej komendy policji , dzięki zebranym informacjom oraz prowadzeniu różnych działań o charakterze niejawnym  ustalili mężczyznę podejrzanego o kradzieże uli z rodzinami pszczelimi. Łupem padło łącznie 8 uli, znajdujących się na terenie pasiek w  powiecie zduńskowolskim i łaskim. Do wszystkich kradzieży doszło w okresie od lutego do czerwca 2022 roku” – pisze policja. Podobna sytuacja miałą miejsce niedawno w Środzie Śląskiej

„Pomimo, że 37 letni mieszkaniec Zduńskiej Woli posiadał już własną pasiekę, chciał ją w nielegalny sposób powiększyć.  Nieczciwy pszczelarz  przyznał się do wszystkich kradzieży oraz wskazał miejsce, gdzie aktualnie znajdują się skradzione przez niego ule. Policjanci na wskazanej przez zatrzymanego posesji, znaleźli wszystkie 8 uli, które zostały zabezpieczone, a następnie przekazane właścicielom. Smakosz  miodu usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi mu kara  do 5 lat pozbawienia wolności” – dodają funkcjonariusze. 

złodziej uli

Czytaj także: Dyrektywa miodowa: Obowiązkowe etykietowanie i wysoka jakość miodu

Policja/fot. pixabay