PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Hodowla innych zwierząt / Ule zniszczone. Sprawcy zdewastowali 120 pszczelich domów

Ule zniszczone. Sprawcy zdewastowali 120 pszczelich domów

Autor: Tomasz Racki 2022-05-30 13:00:00
zniszczone ule

Nieznani sprawcy zniszczyli Ule w woj. śląskim. To aż 120 pasiek, które do tej pory były pszczelimi domami. Policja szuka bezmyślnych bandytów. 

Policjanci ustalają tożsamość sprawcy lub sprawców, którzy w miniony weekend zniszczyli 120 uli ustawionych w polu w miejscowości Łubie w gminie Zbrosławice (Śląskie). Zginęło wiele pszczół, straty oszacowano na 100 tys. zł.

Bandyci zniszczyli ule

St. sierż. Kamil Kubica z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach powiedział w poniedziałek, że o zniszczeniu pasieki poinformował mundurowych jej właściciel. Wszystko wskazuje na to, że do przestępstwa doszło w nocy z soboty na niedzielę.

Po zgłoszeniu policjanci pojechali na miejsce, ale rozwścieczone pszczoły nie pozwoliły im podejść do samych uli. "Będziemy oczywiście jeszcze próbować przeprowadzić tam oględziny. Wykonujemy też inne czynności, które mają na celu wykrycie sprawcy lub sprawców tego czynu i pociągnięcie ich do odpowiedzialności" –  powiedział Kubica.

Zwykłe barbarzyństwo

Informację zniszczeniu pasieki i prośbę o pomoc w poszukiwaniu sprawców zamieścił na Facebooku portal klobucka.pl – właściciel pasieki jest mieszkańcem powiatu kłobuckiego. "W miejscowości Łubie pod Tarnowskimi Górami nieznany sprawca lub sprawcy zniszczyli pasiekę pszczelą. Łącznie 120 pszczelich rodzin padło ofiarą bandyty, bo trudno to barbarzyństwo nazwać wandalizmem" – podał portal, na którym zamieszczono też film ze zniszczonej pasieki.

"Widok, który zastaliśmy na miejscu był nie do opisania. Wszystko zniszczone, ule zostały przewrócone przez co pszczoły zostały zgniecione, czerw pszczeli zamarły, ramki zniszczone, a miód wypływał na ziemię. Ule, które zostały przewrócone mają uszkodzone dennice, korpusy, powałki i daszki" – opisywał właściciel na stronie klobucka.pl.

Czytaj także: Ule zalane olejem napędowym! Tysiące pszczół zginęło!

Policja/pap/fot. pixabay


Psy z udarami cieplnymi masowo trafiają do lecznic

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 12:39:00

Haflinger – silna i krzepka rasa pochodząca z austriackiego Tyrolu

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-26 23:00:00

Sposoby na bardziej efektywne krycie koni. Praktyczne wskazówki

Autor: Świat Rolnika 2022-06-26 16:00:00

BULT SMOGOWICZE