PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Hodowla innych zwierząt / Owce – winni odpowiedzą za doprowadzenie do śmierci zwierząt

Owce – winni odpowiedzą za doprowadzenie do śmierci zwierząt

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-02-25 22:00:11
Owce

82-letni gospodarz oraz 58-letnia dzierżawczyni części jego gospodarstwa w gminie Krzeszowice (Małopolskie) odpowiedzą za znęcanie się nad trzymanymi zwierzętami hodowlanymi. Owce upadły na skutek zaniedbania oskarżonych. Zwierzęta trzymane były w niewłaściwych warunkach w nieocieplonym pomieszczeniu z narażeniem na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Brakowało im dostępu do bieżącej wody i pożywienia.

Owce przetrzymywane były w złych warunkach

Jak poinformował we wtorek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, do gospodarstwa rolnego policjanci trafili po zgłoszeniu właściciela, który popadł w konflikt z kobietą dzierżawiącą od niego obejście. Powodem konfliktu były brakujące owce w stadzie.

Na miejscu policjanci stwierdzili, że owce przetrzymywane są w złych warunkach – dach budynku gospodarczego przeciekał, a podłoże było podmokłe. Na posesji policjanci znaleźli także truchła kilkunastu owiec i jagniąt.

Na miejsce wezwano powiatowego lekarza weterynarii, przedstawicieli Krakowskiego Towarzystwa Opieki na Zwierzętami i miejscowego urzędu gminy w Krzeszowicach.

Owce – w sumie znaleziono aż 24 martwe zwierzęta!owce malopolska 2

Lekarz weterynarii po dokonaniu kontroli stada stwierdził rażące niechlujstwo ze strony gospodarzy. Zwierzęta trzymane były w niewłaściwych warunkach w nieocieplonym pomieszczeniu z narażeniem na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Brakowało im dostępu do bieżącej wody i pożywienia.

Podczas przeszukania gospodarstwa znaleziono zwłoki kolejnych owiec – w sumie natrafiono na 24 martwe zwierzęta. Pozostałe przy życiu osobniki zostały przejęte przez pracowników urzędu gminy w Krzeszowicach.

Zatrzymano 82-letniego gospodarza oraz 58-letnią kobietę, która dzierżawiła część gospodarstwa od mężczyzny. Obojgu przedstawiono zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt dotyczące znęcania się nad zwierzętami gospodarczymi oraz spowodowania ich śmierci. Podejrzanym grozi za to do trzech lat więzienia.

Czytaj także: Śnieg piękny, ale niebezpieczny. Polscy leśnicy ostrzegają

PAP/fot.pixabay


Pszczela Europejska Pasieka Miejska otwarta we Wrocławiu

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-30 12:24:00

Złodziej uli zatrzymany. Kradł ule z rodzinami pszczelimi

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-29 13:33:00

Psy z udarami cieplnymi masowo trafiają do lecznic

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 12:39:00

BULT SMOGOWICZE