PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla /Eksport drobiu – Chiny otwierają się na tureckie mięso!

Eksport drobiu – Chiny otwierają się na tureckie mięso!

Autor: Sebastian Wroniewski 2020-11-24 10:00:00
Eksport drobiu

Oczekuje się, że turecki eksport drobiu i produktów drobiowych do Chin, który rozpoczął się na początku tego miesiąca w wyniku długoterminowych wzajemnych negocjacji, przyniesie gospodarce narodowej 20 milionów dolarów wartości dodanej rocznie. To efekt prawie 10-letnich spotkań i negocjacji między dwoma krajami

Eksport drobiu z Turcji trafia do 73 krajów na całym świecie

W trakcie znaczącego rozwoju Chiny, jeden z największych na świecie importerów drobiu, otwierają swoje podwoje dla tureckiego przemysłu drobiarskiego

– powiedział minister rolnictwa i leśnictwa Bekir Pakdemirli po tym, jak Chiny zaczęły otrzymywać tureckie towary.

Turcja należy do czołowych producentów drobiu na świecie. Eksport drobiu i produktów drobiowych z Turcji trafia do 73 krajów, w tym Iraku, Gruzji, Japonii i Rosji.

W 2019 roku wyeksportowaliśmy mięso drobiowe i produkty drobiowe o wartości 613 milionów dolarów (5,07 miliarda lir tureckich) i zamierzamy dalej zwiększać tę wielkość w nadchodzącym okresie

– powiedział minister Pakdemirli.

Zdaniem ministra eksport drobiu rozpoczął się po długich dyskusjach i spotkaniach obu krajów. Dodał, że uzgodnili projekt protokołu w sprawie kontroli, kwarantanny i statusu weterynaryjnego drobiu, który może być eksportowany z Turcji do Chin.

Czytaj też: Jaja 0, 1, 2, 3 – co mówią nam te enigmatyczne oznaczenia?

Eksport drobiu z Turcji do Chin możliwy po 10 latach negocjacji

Nasi Kaplan, przewodniczący Tureckiego Stowarzyszenia ProducentówEksport drobiu 027 i Hodowców Drobiu (BESD-BIR), powiedział Anadolu (AA), że wcześniej w tym sektorze istniał eksport pośredni; będą jednak teraz mogli bezpośrednio eksportować mięso drobiowe zgodnie z dwustronnymi umowami zawartymi między tymi dwoma krajami.

Eksport drobiu został uzgodniony po długich dyskusjach i spotkaniach między dwoma krajami, które trwały prawie 10 lat, Kaplan powiedział, że profile około 38 firm tureckich zostały przeniesione do Chin, które zgłosiły się do eksportu produktów drobiowych do Chin.

Według Kaplana priorytetowym produktem eksportowym branży w dostawach do Chin są kurze nóżki, ponieważ kraj ten jest największym konsumentem tej części drobiu. Dodał, że jednym z powodów, dla których kurze łapki są głównie spożywane i preferowane w Chinach, jest ich dostępność. Według niego w najbliższej przyszłości lokalni producenci będą wysyłali na chiński rynek inne rodzaje produktów drobiowych.

meatinfo.ru/fot.Pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Kowalczyk: Dopłaty do nawozów będą wypłacone w ciągu kilku tygodni


Autor: Świat Rolnika

Antybiotyki w hodowli zwierzęcej – obalamy mity


Autor: Sebastian Wroniewski

PIORiN podejmuje działania w związku z wojną na Ukrainie


BULT SMOGOWICZE