PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Drób i jaja / Ukraińskie MHP zanotowało spadek sprzedaży kurczaków

Ukraińskie MHP zanotowało spadek sprzedaży kurczaków

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-07-30 14:00:00
MHP

Według wyników z okresu styczeń-czerwiec 2022 r. ukraińskie MHP wyprodukowało 346 tys. ton kurczaka – o 3% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Informację tę zamieszczono w oficjalnym raporcie firmy. Firma posiada i kontroluje wszystkie etapy produkcji kurcząt: od uprawy zbóż i roślin oleistych, produkcję mieszanek paszowych po produkcję jaj wylęgowych i hodowlę żywca brojlerów, przetwórstwo, sprzedaż, dystrybucję i sprzedaż mięsa drobiowego (w szczególności poprzez punkty partnerskie).

MHP notuje 12-procentowy spadek sprzedaży kurczaków


W okresie od stycznia do czerwca 2022 roku sprzedaż produktów spadła o 12% do 299,6 tys. t. W kraju sprzedano 134,7 tys.

Eksport oleju słonecznikowego w I półroczu 2022 r. spadł o 11% r/r do 81,5 tys. produkcja oleju słonecznikowego w II kwartale . Sprzedaż oleju sojowego spadła o 15% i wyniosła 19,5 tys. ton.

Wolumen sprzedaży gotowych wyrobów mięsnych (kiełbasy i wędliny) w okresie styczeń-czerwiec wyniósł 8,3 tys. ton, czyli o 48% mniej niż przed rokiem. MHP sprzedało o 14% mniej półproduktów — 7,4 tys. ton.

MHP

Agroholding to największy ukraiński producent kurczaków

Jednocześnie europejski segment firmy (Perutnina Ptuj) wykazał wzrost. Tym samym sprzedaż kurczaka wzrosła o 5% do3 7,4 tys. ton, produktów mięsnych o 6% do 20,15 tys. ton.

Agroholding MHP jest wiodącym producentem kurczaków na Ukrainie z największym udziałem w rynku. Firma posiada i kontroluje wszystkie etapy produkcji kurcząt: od uprawy zbóż i roślin oleistych, produkcję mieszanek paszowych po produkcję jaj wylęgowych i hodowlę żywca brojlerów, przetwórstwo, sprzedaż, dystrybucję i sprzedaż mięsa drobiowego (w szczególności poprzez punkty partnerskie). Zajmuje również wiodącą pozycję w produkcji roślinnej.

Czytaj też: Ukraiński eksport drobiu zanotował znaczny spadek w I połowie roku

agroportal.ua/fot.Twitter/Pixabay