PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Drób i jaja / Rynek mięsa kaczego rozkwita. Popyt rośnie w kilku regionach świata

Rynek mięsa kaczego rozkwita. Popyt rośnie w kilku regionach świata

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-09 10:00:00
Rynek mięsa

Analitycy wskazują, że rynek mięsa kaczego czeka prawdziwe boom. Do 2025 r. światowy rynek tego mięsa wzorśnie o 1,6 mld dolarów.

Niedawne badanie globalnego rynku mięsa kaczego przeprowadzone przez Technavio wskazuje, że segment ten może wzrosnąć o 1,59 miliarda dolarów w nadchodzących latach, ponieważ oczekuje się wzrostu popytu w kilku regionach. Analitycy oczekują CAGR na poziomie 2,74% w okresie 2020-2025, co jest przyspieszeniem, biorąc pod uwagę wyniki opublikowane w ciągu ostatniej dekady

Rośnie popyt na kacze mięso

Już w ubiegłym roku informowaliśmy, że światowy rynek mięsa kaczego rośnie w siłe. Aktualne dane pokazują, że do 2025 roku światowy rynek mięsa kaczego wzrośnie o 1,6 miliarda dolarów. W kolejnych latach spodziewany jest przyspieszony CAGR o 2,74%, ponieważ popyt na produkt rośnie w regionach takich jak Azja i Pacyfik oraz Europa. Z badań przeprowadzonych przez Technavio wynika, że segment ten może wzrosnąć o 1,59 miliarda dolarów w nadchodzących latach. Wpływ ma na to wzrost popytu w kilku regionach.

Wzrost światowego popytu na mięso kaczki można przypisać zwiększonym korzyściom zdrowotnym związanym z jego spożywaniem. Rozbudowa mocy produkcyjnych dużych dostawców wpływa na rozwój światowego rynku mięsa kaczego. Zwiększa to wybór dostępny dla klientów na rynku. Czynniki te bezpośrednio wpływają na rozwój światowego rynku mięsa kaczego. Region Azji i Pacyfiku oraz Europa są kluczowymi producentami mięsa kaczego na światowym rynku.

rynek mięsa kaczka

Rynek mięsa kaczego 

Rynek mięsa kaczego skupia się głównie wokół regionów Azji, Pacyfiku oraz Europy. To te regiony są kluczowymi producentami tego miesa. Wzrost udziału w rynku mięsa kaczego w regionie Azji i Pacyfiku będzie znaczący w okresie prognozy. W raporcie Technavio czytamy, że kluczowymi rynkami dla regionu są Chiny, Japonia i Malezja. Ponadto wzrost rynku w regionie Azji i Pacyfiku będzie szybszy niż w innych regionach. Wzrost globalnej produkcji mięsa kaczego będzie napędzał wzrost rynku mięsa kaczego w regionie Azji i Pacyfiku w okresie prognozy.

Przeczytaj też: Mięso z kaczek – Produkcja w Polsce szybko rośnie

meatinfo.ru/fot.pixabay.com


Ukraińskie MHP odnotowało duży wzrost sprzedaży kurczaków 

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-28 10:00:00

Kura silka – ozdobna kura, która może wychowywać inne ptaki

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-26 11:00:00

Przepiórka chińska – najpopularniejsza odmiana na świecie

Autor: Świat Rolnika 2022-06-26 07:00:00

BULT SMOGOWICZE