PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Drób i jaja / Rynek kaczego mięsa może wzrosnąć o 1,3 miliarda dolarów

Rynek kaczego mięsa może wzrosnąć o 1,3 miliarda dolarów

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-07-21 13:04:01
Rynek kaczego mięsa

Światowy rynek kaczego mięsa prężnie się rozwija. Wskazuje na to fakt, iż w zeszłym roku rynek ten wzrósł o 2,09%, a krajach azjatyckich popyt na mięso kacze wciąż rośnie. Wzrost rynku w regionie Azji i Pacyfiku napędzają czynniki takie jak zwiększona świadomość zdrowego odżywiania, wygoda związana z gotową do spożycia żywnością i ekspansja sieci fast foodów.

Rynek kaczego mięsa - jakie są prognozy?

Rynek kaczego mięsa może wzrosnąć o 1,3 miliarda dolarów w ciągu trzech lat, a CAGR przekroczy 2% w okresie prognozy - twierdzą tak badacze rynku Technavio. W zeszłym roku światowy rynek kaczego mięsa wzrósł o 2,09%, pobudzany rosnącym popytem z krajów Azji i Pacyfiku, takich jak Chiny, Japonia i Malezja. Z kolei w 2019 r. aż 80% wzrostu rynku pochodziło z Azji i Pacyfiku.

Wzrost rynku w regionie Azji i Pacyfiku napędzają czynniki takie jak zwiększona świadomość zdrowego odżywiania, wygoda związana z gotową do spożycia żywnością i ekspansja sieci fast foodów. Analitycy twierdzą, że wzrost rynku w tym regionie przewyższy wzrost na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Biorąc pod uwagę wybór produktów, największy wzrost rynku zaobserwowano w segmencie kaczek świeżych.

Wzrost konsumpcji mięsa kaczego może wynikać z rosnącej świadomości jego prozdrowotnych właściwości oraz rozbudowy mocy produkcyjnych przez dostawców.Z drugiej jednak strony rozwój może utrudniać rosnąca popularność diety wegańskiej.

 Zagazowany Michał Kołodziejczak udziela wywiadu: Gaz i pałki to koniec każdej władzy! [VIDEO TYLKO U NAS]

Rynek kaczego mięsa - alternatywne metody produkcji

Na rynek kaczego mięsa może mieć wpływ Rynek kaczego miesa także aktywny rozwój produkcji mięsa hodowlanego. Dla przykładu we Francji firma Gourmet zebrała 10 milionów dolarów od prywatnych inwestorów. Celem jest opracowanie hodowanych w laboratorium foie gras. Foie gras to produkt wykonany z wątroby kaczki lub gęsi. Nie jest on wytwarzany z gęsi karmionych na siłę, dopóki ich wątroby nie będą wystarczająco tłuste. Gatunek ten jest hodowany bez okrucieństwa w laboratorium przy użyciu komórek macierzystych pobranych z kaczych jaj.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Gourmet, Nicholas Morin-Forest wyjaśnia:

Jajo zawiera komórki macierzyste, które mają zdolność dzielenia się i namnażania w nieskończoność, jeśli mają odpowiednie środowisko. Izolujemy je z jaja i dajemy im kontrolowane środowisko, które odtwarza środowisko jaja.

Przy produkcji postanowiono skupić się foie gras, ponieważ to produkt luksusowy, a ponadto w niektórych krajach istnieje zakaz tradycyjnie przyrządzanego przysmaku. Dyrektor generalny Gourmet twierdzi, że ​​ta technologia będzie niedługo w stanie wyprodukować dowolne mięso drobiowe w laboratoriach. Obecnie Singapur jest pierwszym krajem na świecie, który wprowadza na rynek kurczaki hodowane w laboratorium. Z kolei inne kraje azjatyckie podobnie jak Stany Zjednoczone poczyniły postępy w zakresie tworzenia ram regulacyjnych.

meatinfo.ru/fot.pixabay