PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Drób i jaja / Rynek drobiu w Meksyku odnotowuje stały wzrost!

Rynek drobiu w Meksyku odnotowuje stały wzrost!

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-10-25 21:00:00
Rynek drobiu

Ponieważ meksykański rynek drobiu odnotował, że krajowe gospodarstwa domowe wydały szacunkowo 1,4 miliarda dolarów w 2020 roku na produkty drobiowe, sugeruje to, że kurczaki, jaja i produkty jajeczne pozostają najpopularniejszym i najbardziej przystępnym białkiem zwierzęcym w kraju.

Meksykański rynek drobiu zanotuje w przyszłym roku większą produkcję mięsa

Rynek drobiu w Meksyku produkuje różne rodzaje kurczaków brojlerów do produkcji mięsa, w tym mniejsze brojlery do restauracji grillowych, kurczaki do przetwórstwa i przetworzonego mięsa lub dań gotowych oraz całe kurczaki. Cykle produkcyjne dla każdego typu wahają się od 8 do 12 tygodni w zależności od wagi rynkowej.

Przewiduje się, że produkcja kurczaków wzrośnie do 875 000 ton w 2022 roku, o 1,7 procenta więcej niż w 2021 roku, dzięki rosnącemu popytowi krajowemu, pozytywnej krajowej polityce cenowej z powodu wygaśnięcia długo ustalonych kontyngentów taryfowych.

Przewiduje się, że spożycie kurczaków wyniesie 4 767 tysięcy ton w 2022 roku, o około 2 procent więcej niż w 2021 roku. Chociaż przeciętny meksykański konsument spożywa mniej białka zwierzęcego, wśród konsumentów o wyższych i średnich dochodach, w tym turystów, ogólny popyt konsumentów na kurczaka rośnie, co sprawia, że ​​jest to najczęściej spożywane mięso w Meksyku. Stanowi prawie 60 procent całkowitego spożycia mięsa.

Import drobiu stanowi około 18 procent całkowitego krajowego spożycia kurczaków w Meksyku, a schłodzone udka i mechanicznie odkostnione kurczaki ze Stanów Zjednoczonych stanowią prawie połowę całego importu. Mrożone piersi, skrzydełka i nogi są również importowane z Brazylii. Głównym źródłem popytu importowego są firmy zajmujące się dalszym przetwarzaniem drobiu na produkty takie jak kiełbasy, szynki i wędliny.

Oczekuje się, że meksykański rynek drobiu zanotuje wzrost pod względem eksportu kurczaków o prawie 17 procent do poziomu 8000 ton w 2022 roku. Eksport będzie napędzany silnym popytem w USA na gotową żywność gotową do spożycia. Meksykańscy przetwórcy stopniowo rozszerzają eksport tych produktów.

Czytaj też: Ukraińskie drobiarstwo w kryzysie?

Meksykański drób może w przyszłym roku rozpocząć ekspansję na rynek chiński

Tymczasem meksykańskie władze weterynaryjne czekająRynek drobiu 024 na wznowienie negocjacji z Chinami w sprawie uznania stref wolnych od ptasiej grypy w 2022 roku, w celu uzyskania nowego dostępu do chińskiego rynku.

Konsumenci meksykańscy na ogół wolą kurczaka i wieprzowinę od indyka. Jednak ponieważ coraz więcej Meksykanów interesuje się amerykańskimi tradycjami, pieczony indyk jest również popularnym daniem sezonowym z okazji Bożego Narodzenia lub Nowego Roku.

Oczekuje się, że rynek drobiu odnotuje spożycie mięsa indyczego w 2022 roku na niezmienionym poziomie 181 000 ton. Oczekuje się również, że produkcja spadnie do 17 000 ton w 2022 roku, około 5,5 procenta mniej niż w 2021 roku, ponieważ hodowcy zastępują produkcję indyka bardziej lukratywną produkcją kurczaków. Wysokie koszty produkcji, dłuższe cykle produkcyjne i ograniczone zachęty rządowe nadal zachęcają producentów indyków do przejścia na produkcję kurczaków.

Meksyk w dużej mierze opiera się na imporcie, aby zaspokoić krajowy popyt na indyki. Przewiduje się, że import osiągnie 155 000 ton w 2022 roku, prawie 2 procent więcej niż w 2021 roku. Oczekuje się, że eksport spadnie do 1300 ton w 2022 roku, o 13 procent mniej niż w 2021 roku ze względu na silny popyt krajowy i zmniejszone wysyłki eksportowe.

Meksykański rynek drobiu pozostaje czołowym światowym konsumentem jaj i produktów jajecznych, a popyt na jaja i produkty jajeczne będzie również rósł, ponieważ konsumenci reagują na rosnące ceny mięsa.

Oczekuje się, że spożycie jaj osiągnie 25,23 kilograma na mieszkańca w 2022 roku, co oznacza wzrost o 3 procent w stosunku do 2021 roku, dzięki dużemu popytowi na niedrogie białko. Oczekuje się, że produkcja jaj wzrośnie do 3,19 miliona ton, o 3 procent więcej od 2021 roku, dzięki silnemu wzrostowi popytu krajowego, ulepszonej genetyce kur niosek i inwestycjom w technologię jaj.

Ogólnie rzecz biorąc rozwój meksykańskiego drobiu wpisuje się w globalne trendy. Najnowszy raport Rabobank pokazuje, że globalny rynek drobiu notuje coraz lepszą sytuację. Główne regiony produkcyjne działają na progu rentowności lub cieszą się korzystnymi warunkami.

meatinfo.ru/fot.Pxfuel