PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Drób i jaja / Rosyjscy hodowcy drobiu zamierzają podwoić eksport do 2025 roku!

Rosyjscy hodowcy drobiu zamierzają podwoić eksport do 2025 roku!

Autor: Sebastian Wroniewski 2020-12-04 20:00:00
Rosyjscy hodowcy drobiu

Rosyjscy hodowcy drobiu planują ponad dwukrotny eksport w ciągu najbliższych pięciu lat. Informację tę przekazała Galina Bobyleva, dyrektor generalna Rosyjskiego Związku Drobiu na seminarium „Prognozy rozwoju rosyjskiej hodowli drobiu na 2021 rok”.

Rosyjscy hodowcy drobiu notują znaczny wzrost eksportu produktów po otwarciu rynku chińskiego

Obecnie eksportujemy około 300 tysięcy ton. Naszym zadaniem do 2025 roku jest zwiększenie wolumenu produktów dostarczanych na eksport do 700 tysięcy ton, a do 2030 roku – do ponad miliona ton – powiedziała Bobyleva.

Rosyjscy hodowcy drobiu notują znaczny wzrost eksportu produktów po otwarciu rynku chińskiego

– dodała dyrektor generalna Rosyjskiego Związku Drobiu.

Kraje azjatyckie są najbardziej atrakcyjnym rynkiem dla producentów mięsa drobiowego, ponieważ istnieje popyt na produkty, które zwykle nie są sprzedawane w Rosji, takie jak kurze łapki.

Dla mieszkańców Niebiańskiego Imperium to przysmak, przekąska do piwa i nie tylko, konsumowana w ogromnych ilościach. W pierwszej połowie tego roku Chiny zaimportowały prawie 662 tysiące ton produktów drobiowych, z czego prawie jedną trzecią (31 procent) stanowiły łapy kurczaka

– powiedział VIZH Siergiej Łachtyuchow, dyrektor generalny Krajowego Związku Hodowców Drobiu. Według niego, w przyszłym roku eksport mięsa drobiowego z Rosji ma wzrosnąć na poziomie 10-15% w stosunku do roku bieżącego ze względu na rozwój dostaw do już otwartych krajów.

Galina Bobyleva dodała, że ​​w tym roku wielkość produkcji mięsa drobiowego w Rosji wzrosła o 1,4 procenta w porównaniu z rokiem wcześniej. W ciągu ostatnich trzech lat wielkość produkcji wzrosła o 2,8 procenta (139 tysięcy ton). Aby osiągnąć prognozowane dane dotyczące eksportu, rosyjscy hodowcy drobiu muszą zwiększyć produkcję o jeszcze 20 procent.

Czytaj też: Zlikwidowano ognisko ptasiej grypy koło Wolsztyna. Wybito prawie milion kur niosek

Rosyjscy hodowcy drobiu – rentowność przedsiębiorstw spadła do poziomu 3-5 procent

Podczas seminarium „Prognozy rozwoju rosyjskiej hodowliRosyjscy hodowcy drobiu 02 drobiu na 2021 rok” Galina Bobylewa przekazała również, że rosyjscy hodowcy drobiu zanotowali w ostatnim czasie spadek rentowności swoich przedsiębiorstw do poziomu 3-5 procent.

Wzrost kosztów produktów drobiowych oparty jest na wzroście kosztów jaj wylęgowych o 23 procent oraz paszy (z 20 do 25 procent). Ceny zbóż paszowych wzrosły o 35-40 procent, śruty sojowej – o 40 procent. Ponadto rosyjscy hodowcy drobiu donoszą, że ceny leków weterynaryjnych wzrosły o 2,8 procent. Według Bobylevy koszt produktów drobiowych wzrósł o 15–20 procent, a rentowność w związku z tym w najbliższej przyszłości nie przekroczy poziomu 5 procent.

Seminarium odbyło się na platformie internetowej kompleksu rolno-przemysłowego „Złota Jesień” pod kierownictwem Anatolija Vakhrameeva, starszego pracownika naukowego VNIIGŻh Rosyjskiej Akademii Rolniczej (St. Petersburg) oraz Tatiany Egorovej, zastępcy dyrektora ds. Badań, VNITIP RAS, doktora nauk rolniczych. W wydarzeniu wzięli udział naukowcy i przedstawiciele związków branżowych.

meatinfo.ru/fot.Pxfuel/Wikimedia


Autor: Emilia Gromczak

Gęś domowa jest mało wymagająca w hodowli i odporna na choroby


Autor: Emilia Gromczak

Czubatka polska ma półkolisty czub i częściowo zasłonięte oczy


Autor: Michał Rybka

Spór o ceny. Producenci jaj w Wielkiej Brytanii mają nowego wroga


BULT SMOGOWICZE