PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Drób i jaja / Globalny rynek drobiu według Rabobanku notuje coraz lepszą sytuację

Globalny rynek drobiu według Rabobanku notuje coraz lepszą sytuację

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-10-06 13:30:00
Globalny rynek drobiu

Najnowszy raport Rabobank pokazuje, że globalny rynek drobiu notuje coraz lepszą sytuację. Główne regiony produkcyjne działają na progu rentowności lub cieszą się korzystnymi warunkami.

Globalny rynek drobiu został wsparty przez ożywienie gospodarcze w Europie i Ameryce

Według raportu ożywienie gospodarcze w Europie i Ameryce wsparło globalny rynek drobiu oraz handel. Dużym wyjątkiem jest Azja Południowo-Wschodnia, gdzie wariant Delta rzuca wyzwanie lokalnej sytuacji. W Europie podaż ponownie rośnie wraz z rosnącymi obawami o nadpodaż.

Patrząc w przyszłość, Rabobank zauważa, że ​​perspektywy dla światowych rynków drobiu pozostają dobre, przy utrzymującym się wysokim popycie i ograniczonej podaży, stosunkowo stabilnych, ale wysokich cenach pasz oraz dalszym wzroście wolumenu handlu spowodowanym ożywieniem w sektorze gastronomicznym. Jednak w niektórych krajach może to spowodować wzrost cen żywności.

Sytuacja z COVID-19 pozostaje nieprzewidywalna. Jeśli sytuacja COVID-19 ponownie się pogorszy, może wstrząsnąć rynkami i zakłócić podaż w niektórych bardziej wrażliwych miejscach, takich jak Europa i Azja Południowo-Wschodnia

– powiedział Nan-Dirk Mulder, starszy analityk w Rabobank.

Czytaj też: Rynek mięsa halal – Brazylia z coraz mocniejszą pozycją na świecie!

Globalny rynek drobiu ożywi się jeszcze bardziej pod koniec 2021 roku

Agencja podała, że ​​w drugim kwartale 2021Globalny rynek drobiu 022 roku handel światowy znacznie się ożywił, a wolumeny handlowe osiągnęły historyczne maksima. Brazylia i Stany Zjednoczone najbardziej skorzystały na silnej wymianie handlowej, podczas gdy eksport z Europy, Rosji i Ukrainy spadł z powodu ptasiej grypy i spowolnienia chińskiego importu. Jednak kwestie handlu światowego pozostają głównym problemem, ponieważ ptasia grypa nadal zakłóca przepływy handlowe.

Jeśli chodzi o globalny rynek drobiu pod względem perspektyw, spodziewamy się silnego popytu do końca 2021 roku, pomimo tych wyzwań handlowych. Większość rynków działa przy ograniczonej podaży przy zwiększonym popycie na usługi cateringowe. To będzie wspierać silne przepływy handlowe

– powiedział Mulder.

Kluczowymi kwestiami, które mogą negatywnie wpłynąć na światowy handel drobiem, są ptasia grypa, COVID-19, braki siły roboczej i dostępność kontenerów.

Kwestia dostępności kontenerów może potencjalnie ograniczyć wolumen handlu mięsem drobiowym pod koniec roku. Jeśli tak się stanie, spowoduje to wzrost cen

– wyjaśnił Mulder.

meatinfo.ru/fot.Wikimedia/Pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Grypa ptaków odpuszcza; Polska krajem wolnym od choroby?


Autor: Sebastian Wroniewski

Grypa ptaków we Francji; władze zmniejszyły ocenę ryzyka 


Autor: Świat Rolnika

Grypa ptaków odpuszcza. Od miesiąca brak nowych przypadków


BULT SMOGOWICZE