PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Drób i jaja / Brazylijska kaczka marką premium. Ma podbić Bliski Wschód i Azję!

Brazylijska kaczka marką premium. Ma podbić Bliski Wschód i Azję!

Autor: Emilia Gromczak 2021-09-26 09:36:42
Brazylijska kaczka

Brazylijska kaczka będzie promowana na rynkach zagranicznych. Nową marką premium zarządza brazylijskie stowarzyszenie ABPA we współpracy z agencją odpowiedzialną między innymi za inwestycje i promocję APEX - Brasil. ABPA obecnie nadzoruje chociażby markę brazylijskich kurczaków, brazylijskiej wieprzowiny czy brazylijskich jaj. 

Brazylijska kaczka będzie podbijać rynki zagraniczne brazylisjka kaczka marka premium

W Brazylii zarejestrowano międzynarodową markę kaczek, która będzie promowana na rynkach zagranicznych.  Marką zarządza brazylijskie stowarzyszenie ABPA we współpracy z agencją odpowiedzialną między innymi za inwestycje i promocję APEX - Brasil. ABPA obecnie nadzoruje chociażby markę brazylijskich kurczaków, brazylijskiej wieprzowiny czy brazylijskich jaj. Brazylijska kaczka ma trafić docelowo na Bliski Wschód i Azję. Działania te są spowodowane faktem, że eksport mięsa kaczego w Brazylii to obszar niszowy. Nowa marka ma ten rynek rozwinąć. 

Już niejednokrotnie konkurencja przekonała się, jak efektywna jest współpraca stowarzyszeń branżowych z Brazylii z administracją rządową na rynkach zagranicznych. Brazylijczycy chcą  zdobyć rejon handlowy, który dla wszystkich światowych graczy jest najciekawszym  kąskiem w sprzedaży eksportowej mięsa drobiowego. Analitycy Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz spekulują, że jeśli plany Brazylijczyków się ziszczą, to dojdzie do poważnej walki konkurencyjnej pomiędzy światowymi liderami w produkcji i eksporcie mięsa kaczego. Należą do nich także europejskie kraje, w tym Polska. Zasadniczym kluczem do sukcesu, poza ceną, mogą być bezpośrednie powiązania kapitałowe w krajach arabskich brazylijskich liderów w eksporcie mięsa kurcząt

– ocenia KIPDiP.

Kaczka to rynek niszowy w Brazylii 

Brazylijska kaczka, jako międzynarodowa marka ma być lekiem na aktualny stan produkcji i sprzedaży eksportowej mięsa kaczego w tym kraju. W Brazylii jest to zdecydowanie obszar niszowy. Obecnie kaczki nie znajdują się nawet w pierwszej dwudziestce na liście najważniejszych produktów rolnych wytwarzanych w Brazylii (dla porównania: kurczaki zajmują siódme miejsce na liście, a jaja osiemnaste)

Według danych  ABPA 2020 r. brazylijski eksport mięsa kaczego wyniósł 4,0 tys. ton o wartości 10,5 mln USD i był wyższy o 26,55 % w porównaniu do 2019 r. W czołówce odbiorców mięsa tego segmentu znalazły się: Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Peru, Katar, Kuwejt, Japonia i Hongkong. Brazylijska kaczkaWedług firmy badawczej Technavio, rynek mięsa kaczego do 2025 r. ma być wart 1,6 mld USD. Łączny roczny wskaźnik wzrostu w  latach 2020 - 2025 wyniesie 2,74%, a 74% wzrostu przypadnie na region Azji i Pacyfiku. 

Przeczytaj: Sztuczny kurczak z druku 3D, pieczony... laserem. To będziemy jeść?

kipdip.pl/fot.pixabay.com 


Ukraińskie MHP odnotowało duży wzrost sprzedaży kurczaków 

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-28 10:00:00

Kura silka – ozdobna kura, która może wychowywać inne ptaki

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-26 11:00:00

Przepiórka chińska – najpopularniejsza odmiana na świecie

Autor: Świat Rolnika 2022-06-26 07:00:00

BULT SMOGOWICZE