PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Bydło i mleko / Zakład mleczarski w Żytomierzu zawiesza działalność przez wojnę

Zakład mleczarski w Żytomierzu zawiesza działalność przez wojnę

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-03-07 13:00:00
Zakład mleczarski

Ukrproduct Group, ukraińska firma mleczarska, ogłosiła, że jej zakład mleczarski zawiesza działalność. Na zawieszanie działalności wpływ ma rosyjska inwazja.

Firma wstrzymała działalność w swoim zakładzie w północno-centralnym mieście Żytomierz. Tamtejszy zakład produkuje sery topione i kwas chlebowy. W zakładach w Starokostiantynowie i Łetyczowie produkcja trwa nadal, choć tylko na połowę swojej normalnej wydajności.

Zakład mleczarski zawiesza działalność przez rosyjską inwazję

„Zakład mleczarski w Starokostiantynowie, w którym Ukrprodukt wytwarza większość swoich produktów, w szczególności pakowane masło, pasty do smarowania, twardy ser i odtłuszczone mleko w proszku, działa obecnie na połowę swojej normalnej wydajności o tej porze roku. Dostawy ucierpiały z powodu działań wojskowych na drogach i nocnej godziny policyjnej. Jak zostanie docenione, finansowy wpływ inwazji będzie negatywny dla firmy, ale na tym etapie jest zbyt wcześnie, aby oszacować zakres tego wpływu” – poinformowała firma w oświadczeniu. 

Grupa Ukrproduct poinformowała również, że ​​podejmuje „wszelkie dostępne środki w celu ochrony oraz zabezpieczenia swojego personelu i wyposażenia”. 

Zakład mleczarski

Przypomnijmy, że również Danone poinformował, iż zamyka jeden zakład mleczarski na Ukrainie.

W 2020 roku, ostatnim pełnym roku finansowym, za który Ukrproduct publikował wyniki finansowe, spółka osiągnęła przychody w wysokości 54 mln funtów, co oznaczało wzrost o 11,1% rok do roku. Poniosła stratę netto w wysokości 1,2 mln funtów, wobec zysku netto w wysokości 2 mln funtów w 2019 roku.

Czytaj też: Rynek mleczarski w czasie wojny w Ukrainie według brytyjskiego raportu

forummleczarskie.pl/fot.Maxpixel/Pixabay


Stres cieplny – jak zapobiegać i łagodzić jego skutki? 

Autor: Tomasz Racki 2022-06-23 20:00:00

Duńskie mleczarnie zwiększyły eksport serów na odległe rynki

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-21 22:00:00

Producenci mleka alarmują. "Straty liczone będą w miliardach"

Autor: Tomasz Racki 2022-06-21 15:04:00

BULT SMOGOWICZE